Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Program Make a Connection pomáhá dětem z charity

Děti z Farní charity Rumburk se již druhým rokem podílejí na tvorbě projektu s názvem Pojďme si hrát podruhé, který byl pro tento rok podpořen částkou 30 tisíc korun.
Za tímto názvem se skrývají akce pro děti a mládež ze sociálně slabého a znevýhodněného prostředí. Děti se tak naučí vypracovat plakáty, pozvánky, harmonogram akcí, které si samy uvádějí. Členové projektového týmu tak připravují pro své vrstevníky akce a činnosti, kterých se jim nedostává každý den.
Smluvními stranami je občanské sdružení Dobrovolnické centrum v Ústí nad Labem a zástupce projektu Radim Kopecký z farní charity.
Program Make a Connection – Připoj se je společným programem Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia Czech Republic, jehož cílem je podporovat mladé lidi ve věku 16 – 24 let při uskutečňování jejich vlastních plánů a projektů.
Prostory poskytla Farní charita Rumburk zdarma. Na přípravě akcí se podílí společně s panem Kopeckým dalších sedm dětí s Alenou Hozdekovou a Soňou Maruničovou, jako pomocnými organizátorkami.
Do akcí financovaných programem Make a Connection patří např. výlet do libereckého Centra Babylon, soutěžní odpoledne, vánoční besídka a několik dalších.

Tisk Tisk | E-mail E-mail