Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk podepsal smlouvu s firmou Electropoli – Galvia s.r.o.

Smlouvu o prodeji pozemků firmě Elektropoli – Galvia s.r.o. na rumburské průmyslové zóně podepsal v pátek 27. července starosta města Ing. Jaroslav Sykáček se zástupci firmy, generálním ředitelem Michalem Mikulou a technickým náměstkem Radkem Kučerou.
Tuto transakci schválilo Zastupitelstvo města Rumburku na svém pátém zasedání 14. června tohoto roku.
Firma tak získala na průmyslové zóně pozemek o rozloze téměř tří hektarů za necelých osm milionů korun. Zde by chtěla během srpna začít stavět nový závod, v němž by měl být zkušební provoz zahájen již začátkem roku 2008.
Prodejem pozemků firmě Elektropo-li – Galvia s.r.o. získá město sice téměř osm milionů korun, ale na druhou stranu se podpisem smlouvy zavázalo zajistit nejpozději do 31. 12. 2008 výstavbu a minimálně předčasné užívání nebo zkušební provoz stavby nové trasy zemního vedení středotlakého plynovodního řadu z ulice Lesní do Průmyslové zóny Rumburk, které by firmě zajistilo minimální příkon 175 Nm3/hodinu zemního plynu. Pokud by město tuto podmínku smlouvy nedodrželo, vystavuje se pokutě až jeden milion korun.
Firma Elektropoli – Galvia se zabývá povrchovou úpravou kovů a žárovým zinkováním vysokopevnostních materiálů. V Rumburku budou touto úpravou procházet výrobky další firmy sídlící na rumburské průmyslové zóně (Benteler), které dosud musely za tímto účelem dojíždět do francouzského závodu Elektropoli – Galvia v Alsasku. Díky tomu se sníží především náklady obou firem na dopravu a zkrátí se tak dodací lhůty hotových výrobků pro další zákazníky, z nichž největší a nejvýznačnější je firma Daimler Chrysler.
V nové firmě Elektropoli – Galvia by uplatnění mohlo najít až šedesát lidí, převážně dělnických profesí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail