Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Krásné Lípě otevřeli nový Dům volného času

Krásná Lípa stále více nabývá na významu jako jedno z přirozených center Šluknovského výběžku. O tom, že rok od roku roste do krásy, se nedávno přesvědčili také předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka, kteří zde v doprovodu starosty obce Zbyňka Linharta v červenci slavnostně otevřeli nový Dům volného času. Slavnosti se zúčastnilo několik desítek hostů z Krásné Lípy a okolí.
Krásnolipské centrum volného času vzniklo díky náročné rekonstrukci bývalé koželužny a později Domu chovatelů. Dnes se však pro toto zařízení ujal název nový, Továrna. Stavební úpravy a rekonstrukce, které trvaly téměř dva a půl roku, si vyžádaly 29 milionů korun, další čtyři miliony stálo vnitřní vybavení. Dům volného času nabízí příjemné posezení v útulné restauraci s více jak třiceti místy. V bývalé tovární hale je vybudována galerie, v níž by měla být v září otevřena stálá expozice Českého Švýcarska. Velkým přínosem pro občany tohoto města bude mít i sportovní zázemí, které toto centrum nabízí, ať již je to fitnes-centrum s posilovnou a spiningovými koly, sauna nebo turbosolárium. Pro ty, kteří budou po náročném sportování potřebovat okamžitou pomoc pro své zmožené svaly, nabízí centrum masáže, přespolní zde najdou možnost ubytování v devíti pokojích hotelového typu a ve dvou apartmánech. Jak řekl starosta obce, Továrna je už čtvrtým zařízením, které občanům Krásné Lípy, chalupářům nebo turistům zpříjemní život. V minulých letech zde byla zprovozněna naučná stezka, cyklostezka a sportovní areál s tenisovými kurty a horolezeckou stěnou. Navíc mají Krásnolipští v plánu otevřít v Továrně i půjčovnu kol.
Budova Továrny je zrekonstruována s velkým citem a vkusem. Ing. arch. Eva Cerhanová zachovala jedinečné prvky domu, ať již jsou to kovové nosníky a pilíře, klenby nebo zdivo a citlivě je doplnila moderními materiály, čímž podtrhla jejich výjimečnost a vtiskla budově originální vzhled. Výsledkem je velice příjemný interiér, v němž se bude dobře cítit snad každý návštěvník, vnější podoba budovy naopak svou nápadnou cihlově oranžovou fasádou přiláká okamžitou pozornost, aniž by narušovala celkový ráz centra Krásné Lípy.
Dům volného času provozuje město prostřednictvím příspěvkové organizace Relax Krásná Lípa. Ubytování či služby je možné si objednat na e-mailové adrese tovarna@krasnalipa.cz nebo na tel. 412 331 262.

Tisk Tisk | E-mail E-mail