Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V podstatě krásnolipský standard…

Dlouhá léta šedá, neupravená parkovací plocha v těsné blízkosti náměstí, nedaleko rozpadající se starý tovární objekt, rybníček zarostlý a zanesený bahnem. To vše ohraničeno děravou dlážděnou silnicí do Doubice. Před dvěma lety se to vše ohradilo a začaly se dít věci.
Stará továrna se otřásla doslova v základech a dnes září do dálky oranžovou novotou. A již brzy se každý bude moci podívat, jakou proměnou prošla uvnitř.
Pak se vykopala obrovská jáma, tam, kde na náměstí z nouze léta býval březový hájek. Ještě předloni v září jsme se do ní z tribuny dívali. Dnes je vyplněna rozlehlou budovou – Domem Českého Švýcarska.
A parkovací plocha před Smetanovou č.p. 2? Ta, kterou jsme kdysi s nadšením upravili škvárou z nedaleké kotelny? Tak tam vyrostlo malé autobusové nádraží. A rybníček opodál má opravenou hráz, nový přítok a bahno z něj už je na kompostu. A jakoby mimochodem tam začíná nová cyklostezka.
Tak, jak se postupně z těchto míst vytrácejí stavaři, střídají je zahradníci, aby místu dali konečnou fazónu, tak, jak jsem si za ta léta už zvykli. V podstatě standard…

Tisk Tisk | E-mail E-mail