Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vašo Patejdl zahraje v Rumburku

Stálice československé populární hudby Vašo Patejdl navštíví v sobotu 28. srpna Rumburk se svým sólovým recitálem, který se uskuteční v rámci Rumburského hudebního léta.
Zakladatel a protagonista hudební skupiny Elán – zpěvák a skladatel, který složil spousty hitů pro desítky zpěváků pop music v České i Slovenské republice, je rodákem z Karlových Varů, což je málo známá skutečnost z jeho životopisu.
Již na ZDŠ založil svou první skupinu, která se stala jádrem pozdějšího Elánu.
V letech 1973 – 1978 studuje kompozici na VŠMU v Bratislavě. Pro rozhlas začíná pracovat svými nahrávkami v roce 1977. Dalších 30 let až do současné doby jsou naplněny intenzivní skladatelskou, vydavatelskou a koncertní prací. Skládá hudbu k filmům, například Fontána pre Zuzanu, produkuje alba mnoha interpretů domácích i zahraničních, a to Beaty Dubasové, Mariky Gombitové, A. Scotta, J. Svěceného, Franka Lee, H. Vondráčkové a řady dalších.
K těmto aktivitám se postupně přidává skladatelská práce pro nastupující muzikály v 90. letech, produkce pro slovenská rádia a stálé sólové koncertní recitály střídané s koncerty Elánu. Mimo tuto skupinu vydal do současné doby 20 titulů na CD, nepočítaje ty, které připravil a autorsky doplnil pro desítky jiných interpretů.
Vašo Patejdl je dnes v pravém slova smyslu legendou populární hudby v České i Slovenské republice. Poetičnost jeho skladeb a písní spolu s jejich originálními hudebními aranžmá je ojedinělá. Jeho recitály vždy roztančí přítomné návštěvníky, kteří si rádi připomínají jeho nezapomenutelné hitové skladby.
Vstupenky na koncert je možno zakoupit v předprodeji v MIC, v pokladně domu kultury vždy hodinu před každou akcí a hodinu před koncertem v parku domu kultury (v případě nepřízně počasí se koncert bude konat ve velkém sále DK). Další informace na www.dkrumburk.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail