Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vrcholem léta budou Slavnosti města Rumburk

Srpen je pro město Rumburk snad nejvýznamnějším měsícem v roce již od samého středověku. Právě v tomto období získával Rumburk značné množství dekretů a privilegií, které umožnily tomuto tehdy malému městečku rozvíjet se a nabývat na významu. Již naši předci svou radost z nabytých výsad rádi oslavovali a jejich dnešní potomci nehodlají zůstat pozadu. Proto se uprostřed srpna budou již potřetí konat Slavnosti města Rumburk, které by měly potěšit místní i přespolní. Po předešlých dvou ročnících se nyní oslavy přesunou z Dobrovského náměstí na náměstí Lužické. To se pro tento slavnostní den převlékne do hávu středověkého městečka s hradbami a krčmou vyhlášenou dobrou krmí a lahodným mokem. Nebude prý chybět ani kyprá šenkýřka, která svou rozevlátou suknicí, upnutou šněrovačkou a dmoucí hrudí bude své hosty přivádět buď k úžasu nebo do rozpaků. Jak se umí porvat středověká lůza nebo královští rytíři předvedou členové Řádu černých rytířů a jak se s takovými provinilci tehdejší právo vypořádalo předvede pravý mistr popravčí. Dětem se zajisté bude líbit vystoupení kejklířů a taneční vystoupení šlechtičen a dvorních paní z taneční skupiny Trn v oku. Pro ty, kteří budou chtít trošku zatřepat svým měšcem a utratit pár šestáků, bude připraveno množství středověkých stánků se všemožnými laskominami, tretkami, cetkami, hračkami a cukrovou vatou, a aby toho nebylo málo, nebude chybět ani hrad, i když jen ten skákací.
Pro tento sváteční den bude celé Lužické náměstí určeno pouze osobám pěším, takže hosté z blízka i z dáli by měli své koně, ať již zapřažené před kočárem nebo pod kapotou, raději nechat doma. Kdo však svým povozem do Rumburku přijede, bude mít možnost zaparkovat v blízkém okolí středověkého městečka dle pokynů pověřených osob.
Slavnosti se budou konat 18. srpna již od deseti hodin dopoledne do deseti večer a po setmění budou korunovány velkou ohnivou show. Takže nechte své starosti doma a přijďte se pobavit.
Rumburští se na vás těší!

Tisk Tisk | E-mail E-mail