Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Houmrův triatlon rozhýbal Jiříkov

Jiříkov se v sobotu 11. srpna stal opět centrem již 14. ročníku Houmrova triatlonu, který zde pořádá rodina Dykastů. Letos jsem se ho zúčastnil jen jako divák, což byla škoda, protože jsem mohl získat některou z jedinečných cen. Ty byly vítězům předávány tombolovou metodou, takže vítěz odešel třeba jen s plechovku zlatavého moku a jiní s lahví whisky.
Start na hrázi rybníku „Kočičák“ sledovaly davy sportovních příznivců. Po náročné stopadesátimetrové plavbě ve vlnách rákosového bazénu, kde někteří zvolili styl „ála paní radová“ či střídali prsa, kraul a čubičku, následoval nástup do pedálů. Někteří z vody vybíhali s kolem jako žabí muži, jiní se naopak s poklidem starců zvolna frotérovali a převlékali.
Druhá část závodu, 22 kilometrů dlouhá jízda kopcovitým terénem za plného provozu, představovala pro některé výlet a pro jiné skutečný závod. Jednoho cyklistu místní oříšek stylem baskervilského psa zahnal i s kolem do příkopu, jiný v zápalu boje spadl, takže vyzkoušel drsnost vozovky na vlastním těle. Jinak se vše obešlo bez úhony, a tak mohli přítomní zdravotníci v klidu konzumovat speciality zdejšího skvělého bufetu.
Při třetí etapě (běh na 3,5 kilometru) již někteří aktéři propadali zoufalství.
Přesto (až na jednoho) všichni závod zvládli. Závěrečné vyhodnocení si nenechal nikdo ujít. Prezident i ředitel závodu opět nezklamali, sami obsadili vynikající místa a hlavně umožnili všem nevšední zážitek a příjemný den v nejsevernější části naší vlasti.
Závod ještě neskončil, ale už se všichni těšili na příští 15. ročník, kterého se doufám i já opět zúčastním závodně.
Rád bych získal jednu z cen, které jsou vždy skvělé, stejně jako atmosféra, lidi a zážitky. Více na www.houmr.jirikov.info.

Tisk Tisk | E-mail E-mail