Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Loretánské slavnosti v září vrcholí

Loretánskými slavnostmi vyvrcholí v sobotu 15. září celoroční oslavy 300. výročí vysvěcení a dostavby loretánské kaple v Rumburku. Slavnosti začnou mší svatou v 9.00 hod. v loretánské kapli za účasti děčínského vikáře P. Alexeje Baláže. Celodenní kulturní program pro veřejnost zahrnuje hudební vystoupení dětských sborů a skupin dobové hudby, pohádky pro děti, Den otevřených dveří lorety a městské knihovny, zpřístupnění běžně nepřístupných prostor, vernisáže výstav Loreta v Rumburku (1707-2007) a Podmalby na skle Báry Štísové, doprovodný program v Parku Rumburské vzpoury atd. V někdejší klášterní zahradě (Park Rumburské vzpoury) budou od 10.00 hod. připraveny soutěže pro děti, projížďky na koni, nízké lanové aktivity atd. Ve 13.00 hod. začne odpolední pro-gram, který obstará Arzenal band Petra Zelenky, skupina Headline z Děčína a Čtyřlístek z Rumburku. V 16.00 hod. vystoupí skupina November 2nd z Hranic na Moravě, která hraje chytrou kytarovou muziku. Tečkou za sobotním programem bude vystoupení souboru Šenováček z Velkého Šenova v kostele sv. Vavřince.
V neděli 16. 9. 2007 proběhne v »klášterním« kostele sv. Vavřince mše svatá za účasti litoměřického biskupa Mons. Pavla Posáda.
Loretánské slavnosti pořádá Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk za podpory Města Rumburk a Ministerstva kultury ČR v rámci Dnů kulturního dědictví (EHD). Oslavy třístého výročí loretánské kaple probíhají pod záštitou Biskupství litoměřického a Města Rumburk.

Vstupné na Loretánské slavnosti v Rumburku je dobrovolné, příspěvky budou použity na pokračující obnovu Lorety v Rumburku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail