Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

ARTE MUSICA – Hudba 2007

Arte MUSICA je občanské sdružení, jehož cílem je připravovat posluchačům regionu Šluknovska širokou nabídku profesionálních koncertů klasické hudby. Vzniklo o letošních prázdninách a své aktivity zahájilo cyklem devíti varhanních koncertů ve filipovské bazilice s názvem „Varhanní duchovní hudba ve Filipově“. Vysoká účast a zájem o varhanní a klasickou hudbu je největším poděkováním všem, kteří své nemalé úsilí věnují této práci.
Srdečně Vás zveme na sérii podzimních koncertů, které pro Vás ARTE MUSICA připravila. V měsíci září se v aule rumburského gymnázia ponoří-me do doby baroka. Tento zážitek nám zprostředkuje „Barokní komorní soubor“, který je tvořen členy orchestru Divadla F. X. Šaldy v Liberci.
V říjnu se opět vrátíme do překrásných prostor filipovské baziliky a necháme se unášet tóny vzácných varhan. Pozvání přijal významný pražský varhaník Michal Novenko.
Sérii podzimních koncertů zakončí v listopadu Ženský komorní sbor „CANTICA BOHEMICA“. I tento koncert se uskuteční v aule rumburského gymnázia.
V těchto dnech pro Vás připravujeme koncerty pro rok 2008 a těšíme se na Vaší radost z krásné hudby.

Tisk Tisk | E-mail E-mail