Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cyklistický závod SAMAT TOUR 2007

Druhou zářijovou sobotu 8. 9. 2007 proběhl ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou IV. ročník cyklistického závodu Samat Tour 2007.
Původní záměr jednatele společnosti SAMAT pana Ladislava Dvořáka, který vznikl v roce 2003, a to zapojit do sportovních aktivit malé i velké občany nejen z Jiřetína pod Jedlovou, ale také z okolních měst a městeček, se daří úspěšně naplňovat. Závody se staly oblíbenou tradicí v tomto ročním období a každým rokem stoupá počet účastníků i návštěvníků.
Pod heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ přijelo i přes nepřízeň počasí změřit své síly a utužit fyzickou kondici více než 60 závodníků rozdělených do 3 kategorií.

Kategorie A – děti do 8 let 1.
Ondřej Koštejn 2:35 min.
2. Jára Jindra 2:38 min.
3. Dominik Bužík 2:42 min.

Kategorie B – děti do 15 let
1. Tomáš Hobza 9:44 min.
2. Martin Seiny 10:07 min.
3. David Kubík 10:33 min.

Kategorie C – děvčata
1. Veronika Koktová 31:52 min.
2. Monika Dubišarová 33:05 min.
3. Veronika Hobzová 37:18 min.

Kategorie C – kluci
1. Jiří Podrazil 33:56 min.
2. Tomáš Podrazil 33:57 min.
3. Ondřej Švarc 38:19 min.

Velkou zásluhu na příjemné atmosféře celého závodu měl moderátor Vratislav Krupa, který vtipným komentářem bavil nejen závodníky, ale i návštěvníky, a společnost Cyklosport Bartys, která během závodů zajišťovala nejen servis kol zdarma, nabídla všem účastníkům občerstvení, ale zapůjčila také kola dětem z Domova sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou a pomohla jim zapojit se do závodů.
Odměnou pro všechny účastníky IV. ročníku Samat Tour 2007 byl rozhodně sportovní zážitek a věcné ceny, které věnovali sponzoři akce. Nikdo neodešel s prázdnou.
Ceny od sponzorů byly spravedlivě vylosovány v tombole podle startovních čísel. Navíc byly ještě předány ceny třem nejrychlejším závodníkům v každé kategorii.
Na závěr byla v každé kategorii vylosována tři startovní čísla účastníků, jejichž majitelé si převzali hlavní ceny.
Pro nejmenšího účastníka závodu byl připraven krásný velký dort, který věnovala Cukrárna Café DLASK Varnsdorf. Výherce Matýsek Kolář se přátelsky rozdělil s ostatními dětmi. Další hlavní cenou bylo horské kolo věnované firmami SAMAT a Cyklosport Bartys.
Všichni účastníci bez rozdílu věku si navíc odnesli žlutá trička s logem závodů a pití a sušenky věnované firmou Justy Centrum.
Děkujeme účastníkům závodů, organizátorům a především sponzorům akce, kteří věnovali opravdu pěkné a hodnotné ceny pro všechny závodníky.
Byly odměnou za námahu i motivací do dalších sportovních klání.
S heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ se opět těšíme na startu  dalšího, již V. ročníku cyklistického závodu SAMAT TOUR 2008 ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou.

samat

Celé závody vtipně komentoval Vratislav Krupa (vpravo).

Organizátoři závodu: SAMAT, spol. s r.o., Jiřetín pod Jedlovou; Cyklosport Bartys Rumburk a Varnsdorf.
Sponzoři závodu: Winkhaus; Zdeněk Vítek – Zámečnictví; Restaurace Galera, Rumburk; KBE; Heroal; Soudal; Café Dlask; občerstvení Havlíček; M Studio; Czech Pan; papírnictví Jedlička; Milénium; Disk – knihkupectví Kalivoda; MUDr. Popelka; Berner; ABX; Justy Centrum; Rina Sport; Amann Chřibská; Kulturní dům Rozkrok; Elite Varnsdorf; Haas+Sohn Rukov; TOS; Informační centrum Jiřetín pod Jedlovou; Toprom; Hörmann; Ruli; Al Namura; Richter & Frantzell; Řeznictví Vohnout.

Barbora Dvořáková
SAMAT, spol. s r.o., Jiřetín p/J

Tisk Tisk | E-mail E-mail