Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dětský pěvecký sbor Šenováček zazpíval při oslavách 300 let rumburské lorety

Dětský pěvecký sbor Šenováček se také zúčastnil oslav 300 let rumburské lorety. Koncert se konal 15. září v kostele sv. Vavřince. I přesto, že byl krásný sobotní den, bylo v kostele takřka plno. Od těch nejmenších až po babičky a dědečky.
Paní sbormistryně Iveta Vondráčková jako tradičně zvolila velmi zajímavý program, který přizpůsobila těmto oslavám. Po počátečním kánonu Šenováček zazpíval nádhernou mši rumburského rodáka Josefa Groga, skladatele přelomu 18. a 19. století.
Následovaly skladby autorů dob minulých, ale i současných. Na závěr koncertu sbor za doprovodu zobcové a altové flétny, na které hráli sourozenci Vlasákovi, přednesl Ebenovu Truvérskou mši. Po dlouhém neustávajícím potlesku zazpíval Šenováček jako přídavek polskou píseň, která je ve sboru hitem, a myslím, že potěšila i všechny přítomné. Celý koncert k 300. výročí lorety byl také zaznamenán na CD.
Celý koncertní program, jak je již dlouholetým zvykem, byl předveden s velkou profesionalitou. Každý, kdo s Šenováčkem strávil část tohoto odpoledne, odcházel určitě s milým kulturním zážitkem.

senovacek
Tisk Tisk | E-mail E-mail