Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Marty Hall Urban Roots Tour

hall Po neobyčejném úspěchu koncertních turné vyjíždí Marty Hall opět vystupovat po Evropě, tentokrát se svým zatím posledním albem Hidden Key, ale již brzo s novým.
Marty Hall je již zavedenou hvězdou i na české scéně. Současnými milníky na jeho cestě vzhůru jsou několikerá vystoupení v televizi včetně vysílání beznadějně vyprodaného koncertu v ostravském klubu Boomerang, na-bitý festivalový program na celé léto, a to jak v Evropě, tak v ČR, zahrnující např. Blues V Lese, či jeho vystoupení s Albertem Lee v pražské Lucerně.
První, co upoutá na hudbě Kanaďana Martyho Halla, je skvělé umění minimalismu. Jeho styl vychází z blues 30. a 40. let dvacátého století, ale způsob přednesu a velká otevřenost všemi směry činí jeho blues nezaměnitelným. Vedle jeho vlastních skladeb (Ecoman, Not like I didn’t know, Will you be droppin by…) uslyšíte na jeho koncertech jak osobité interpretace nadčasových klasik Willie Dixona či Jimmiho Reeda, tak pecky, jako je rocková verze megahitu 70. let Rock’n’Roll Hoochie Koo.
Rozsah talentu Martyho Halla vyžaduje doprovod složený z prvotřídních muzikantů, který v případě, že nevystupuje sólo, tvoří Gregg Fancy (baskytara) a Doug Mackay (bicí), „rhythm section“ legendárního Dutchie Masona, kterého B. B. King nazval „kanadským předsedou blues“. Častým hostem na vystoupeních je i kytarista a je-den z nejrespektovanějších bluesových hráčů na harmoniku na světě Butch Coulter, který se objevil na jevišti např. s Jimmy Pagem, Mickem Taylorem… Marty Hall spolu s Butchem Coultrem nahráli i dvě alba pro prestižní značku Enja Records. V Čechách vystupuje rovněž s vynikajícím Pavlem Malinou (z věhlasných kapel Druhá tráva a Fragment), Gumou Kulhánkem a Martinem Lehkým.

Hudba Martyho Halla je precizní, koncentrovaná, přesto však velmi dynamická a lehká. Ať rockové nebo klidné, blues Martyho Halla se vám dostane pod kůži.
V Kanadě je už léta každý blues fanoušek zná a jsou považováni za legendární muzikanty. Byli součástí „rhythm section“ legendárního Dutchie Masona, kterého B. B. King nazval „kanadským předsedou blues“.
Vystupují i s B. B. Kingem, jsou to jeho oblíbenci.
Jedná se o mimořádné koncertní turné Martyho Halla, které se bude konat u příležitosti vydání nového CD „URBAN ROOTS“

- úterý 2. 10. 2007 v 19.00 hod.
Divadelní sál Domu kultury
Střelnice Rumburk

- Marty Hall – kytara a zpěv
- Gregg Fancy – baskytara
- Doug Mackay – bicí

Tisk Tisk | E-mail E-mail