Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Peníze na Altík přibývají

S cílem získat finance na zakoupení multimediálního výukového a vzdělávacího programu ALTÍK se občanské sdružení Agentura Pondělí účastní 5. ročníku veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“. Sbírka je pořádaná Nadací Euronisa a její kasička putuje po městech Šluknovského výběžku.
Současný stav sbírky je 3.688 Kč z potřebných pěti tisíc. Ať už jste do kasičky přispěli v ulicích Šluknova, v prodejně Tesco, na jarmarku v Lipové, na svatojánských slavnostech na Vlčí Hoře nebo se přispět teprve chystáte, děkujeme tímto za vaši podporu.
Počítačový program ALTÍK je určený lidem, kteří mohou komunikovat jen alternativními způsoby komunikace (jsou to všechny formy dorozumívání, které doplňují nebo nahrazují řeč, např. cílené pohledy očí, gesta, manuální znaky, předměty, fotografie, obrázky, piktogramy, písmena a psaná slova, komunikační tabulky, technické pomůcky s hlasovým výstupem a počítače).
Někteří naši klienti neumí komunikovat pomocí řeči a jedinou možností našeho dorozumění s nimi bude právě ALTÍK. Autorem programu je Základní škola a Praktická škola Gabriely Pelechové v Dolní Poustevně ve spolupráci s o.s. Petit Olomouc.

Tisk Tisk | E-mail E-mail