Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fúsek v turistickém závodě kraluje

Potřetí v řadě nenašel mikulášovický Tomáš Fúsek v turistickém závodě přemožitele, a to ani na mezinárodním poli v elitní kategorii mužů. Neoficiální mistrovství Evropy se letos běželo již potřinácté a Fúsek v české reprezentaci ani jeden rok nechyběl. Podle jeho slov byla letošní závodní sezona velice úspěšná, a to nejen co se týká vlastních výsledků, ale také umístění všech závodníků mikulášovického týmu. Tři běžci se vešli do reprezentace a v letošní sezoně nasbírali na republikových závodech téměř 20 medailí.
Vraťme se však k úspěšnému vystoupení na mezinárodním mistrovství, které se běželo ve velmi drsném terénu v údolí řeky Střely nedaleko Kralovic u Plzně. Čeští organizátoři si dali práci a připravili nesmírně náročný závod, který předčil, co do obtížnosti, i loňský extrém ze slovenských Košic. Právě tento terén nejlépe sedl závodníkům z Mikulášovic, kteří prokázali, že patří k evropské špičce v tomto sportu.
Od prvních minut po startu závodu se držel v čele ambiciózní Jakub Bendžela a dlouho figuroval v průběžných výsledcích na prvním místě a navíc s nulovou penalizací. Celkově ho dokázal předstihnout už jenom nejzkušenější závodník Tomáš Fúsek, který běžel o necelé dvě minuty rychleji a také neobdržel žádnou penalizaci.
A tak Mikulášovice mohly slavit titul mezinárodního mistra a stříbro v elitní kategorii mužů. Oba tyto výsledky ještě doplnil úspěch staršího dorostence Tomáše LeVana, který si přivezl také stříbrnou medaili a završil tak vynikající sezonu.
Nyní si reprezentanti užívají krátké pauzy na zregenerování sil, poté se rozjede první přípravné období na sezonu 2008. V rámci této přípravy si společně se zbytkem mikulášovického týmu zaběhnou dva závody krajského poháru. Jeden z nich se poběží v Mikulášovicích již v sobotu 2. listopadu, na druhý část týmu zřejmě odjede do Českého Brodu den poté.

fusek_1

Fúsek v turistickém závodě kraluje.

Tisk Tisk | E-mail E-mail