Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám

Milá redakce RN,
obracím se na Vás se svou špatnou zkušeností. Šla jsem z návštěvy u známých a procházela Dominovou ul. za železničním nádražím. Obcházela jsem osobní automobil, který stál na chodníku. Skoro mne srazilo i s kočárkem jiné auto s nepozorným řidičem.
V případě, že by se vyšetřovala taková nehoda, všichni by mi řekli, že na silnici s kočárkem nemám co dělat. A je to moje vina. Myslím si, že chodníky jsou pro chodce, aby mohli chodit bezpečně a ne po komunikacích.
Ať městská policie nekontroluje parkování pouze na pěší zóně, ale i v jiných částech města.
S pozdravem J.D.

Vážená paní,
je jistě trestuhodné, když bezohledný řidič zatarasí chodník a znemožní chodcům jejich bezpečný pohyb po městě. S tím s vámi souhlasím. Věřte, že strážníci Městské policie Rumburk tyto bezohledné řidiče postihují. Dvoučlenná hlídka MP, která každý den prochází městem, však nemůže být na všech místech najednou, a proto jí mohou některé přestupky parkujících řidičů uniknout. Proto oceníme, když nás vnímaví občané na ně ihned v době spáchání přestupku upozorní. Práce městské police je závislá na spolupráci s těmito občany a od této spolupráce se odvíjí i kvalita práce městské policie. Pokud se dozvídáme o spáchaných přestupcích až z Rumburských novin, nemůžeme je již nijak řešit. Články tohoto typu oceňuji, protože mají preventivní vliv na pachatele přestupků.
Snad si ten, kdo takto vozidlo parkuje, uvědomí po přečtení uvedeného článku, že je opravdu nebezpečné stát na chodníku.
Miroslav Jeřábek
ředitel MP Rumburk

***

Dobrý den, občané naší krásné a historicky významné matičky země. Tento čas chci psát o tom, proč naše republika není na tom lépe, jak nám bylo slibováno po tzv. sametové revoluci.
Mnoho lidí je již znechuceno politikou a raději ani nechodí k volbám.
Mnoho lidí není hrdo na to, že jsou Češi. Mnoho lidí se obohacuje ve svůj prospěch, na úkor obyčejného lidu, který pracuje za pár korun.
Myslím, že pokud se chce ČR zlepšit, musí začít každý člověk sám u sebe – zjistit, zda koná dobro a rozdává lásku nebo naopak roznáší zlo a nesnášenlivost, nenávist,…
Prosím! Je třeba nejen uklízet vlastní dům, ale i vlastní nitro. Chci také upozornit na vládu a výše postavené občany, kteří řídí naši zem, aby více naslouchali lidu a pracovali tak, jak má pracovat slušný a morální člověk!
Zkusme se prosím zamyslet nad tím, co když je tam nahoře opravdu někdo, kdo po naší smrti bude s námi jednat podle toho, jak jsme žili zde, na Zemi.
Nikdo ať neříká, že už má vyhráno, ni-kdo neví, jaký bude zbytek jeho života!
Heslo pro tento čas: Vládo, většina obyvatel nechce americký radar!
Vzpomeňte, co se říkalo po revoluci: nebudeme sloužit Rusku! Připadá mi, že zase jen někoho posloucháme. Máme tentokrát snad sloužit USA?! Dle mého názoru to vyjde nastejno!
Přeji všem čtenářům krásný podzim! Radek Polena

Tisk Tisk | E-mail E-mail