Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prezident republiky Václav Klaus navštíví také město Rumburk

Prezident České republiky Václav Klaus se svou manželkou Livií a v doprovodu hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce zavítá v úterý 16. října na návštěvu Šluknovského výběžku.
Jejich první kroky povedou do nejsevernějšího města republiky – Šluknova, kde by měl prezident navštívit arboretum zdejší střední lesnické školy.
Při této příležitosti zde zasadí vzácný strom a prohlédne si sokolnický výcvik studentů školy. Na šluknovském náměstí se prezident setká s občany města v čele se starostou Šluknova Milanem Kořínkem.
Poté bude cesta prezidentského páru pokračovat do Rumburku, kde by měl být kolem jedenácté hodiny přivítán na Lužickém náměstí starostou Jaroslavem Sykáčkem a dalšími představiteli města. Setkání na Lužickém náměstí bude mít narozeninový nádech, a to hned ze dvou důvodů. Prvním z nich bude křest nového autobusu veřejné hromadné dopravy společnosti ČSAD Semily, ujetí dvou milionů kilometrů bez nehody profesionálního řidiče autobusu pana Podlipného a také oslava jeho 60. narozenin, které připadnou právě na 16. října.
Rumburští občané budou moci využít setkání s Václavem Klausem při auto-gramiádě přímo na Lužickém náměstí.
K obědu se celá delegace přemístí do restaurace Dýmník, kde již na hlavu státu budou čekat starostové všech měst a obcí mikroregionu Sever. Tématem, které by se během oběda mělo diskutovat, bude řešení otázky veřejné dopravy na Šluknovsku.
Odpoledne by měl Václav Klaus se svým doprovodem navštívit varnsdorfský TOS a slavnostním přestřižením pásky zahájit provoz nové montážní haly. Po setkání s představiteli a občany města bude jeho cesta pokračovat do Krásné Lípy. Zde by měla návštěva prezidenta Václava Klause vyvrcholit slavnostním otevřením Domu Českého Švýcarska.

Tisk Tisk | E-mail E-mail