Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Školní ro(c)k na Zdrávce

Název je vypůjčený z podtitulu pozoruhodného hudebního cédéčka, které nedávno spatřilo světlo světa na Střed-ní zdravotnické škole v Rumburku. CD se v úplnosti jmenuje „Holky, aneb školní ro(c)k na Zdrávce v Rumburku“ a uslyšíme na něm písničky v podání skupiny The Teacher’s Consilium. Pamětníkům možná pamětí proskočí vzpomínka na sedmdesátá léta minulé-ho století, kdy na rumburském gymná-ziu hrávala studentská kapela s názvem Consilium. Jde o její pokračování, nebo je to náhoda? Jak už z názvu lze vytušit, tentokrát kapela není studentská, ale učitelská. Vznikla v říjnu 2006 a hraje zásadně vlastní kompozice, převážně z pera zpěváka a kytaristy a učitele českého jazyka a dějepisu Daniela Petra. Na veřejnosti zatím vystoupila jen několikrát – většinou na akcích školy. Ale spojitost s někdejší studentskou kapelou tu přece jen také je. V osobě bubeníka, manažera a učitele chemie a výpočetní techniky Jaroslava Melichara, který v původním Consiliu hrával.
Ale vraťme se k cédéčku. Uslyšíme na něm osm skladeb, z nichž titulní „Holky“ byla složena přímo pro rok 2006-2007 4. A. Vedle Petra a Melichara se na nahrávce podíleli ještě Pavlína Kunstová-Marcínová (violoncello / občanská nauka, odborné předměty), Vlastimil Stárek (akustická kytara, zpěv / tělesná výchova, anglický jazyk), a dokonce i ředitel školy Milan Jirsák, který basovou kytarou „tvrdí muziku“. Ve sborech kapele pomohly „Holky ze zelenýho baráku“, což je osmička dívek z prvního ročníku.
Pokud usoudíte, že sound The Teacher’s Consilium není úplně profesionální, pak vězte, že nahrávky vznikly v ředitelně školy. Ovšem i tak stojí za to si „rockující“ pedagogy poslechnout. Pokud se dočkají jejich hudební pokusy profesionálnějšího zpracování, budou určitě velmi zajímavým zpestřením regionální hudební scény.
CD „Holky, aneb školní ro(c)k na Zdrávce v Rumburku“ je možno zakoupit v knihkupectvích DISK pana Kalivody ve Varnsdorfu i v Rumburku a v prodejně hudebnin a nástrojů pana Vychytila v Rumburku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail