Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vítězství a postup v Severočeském poháru

FK Rumburk – FK ŘEZUZ Děčín 1-0 (0-0)

Ve středu 26. 9. vstoupilo družstvo dospělých FK Rumburk do bojů o Severočeský pohár (SIAD Cup) utkáním 2. kola, v němž hostilo jednoho z horkých favoritů této soutěže, vedoucí tým krajského přeboru FK ŘEZUZ Děčín.
Naše družstvo v tomto utkání nemělo co ztratit, mohlo jen překvapit. Hosté byli podle očekávání možná o něco lepší v rychlosti a fotbalovém kumštu, naši hráči je však předčili v bojovnosti a nadšení. Sehráli se silným soupeřem vyrovnanou partii, kterou rozhodla v 77. min. vydařená střela střídajícího Přibyla. Hostům se přes veškerou snahu skórovat nepodařilo. Naši branku vážněji neohrozili, vyjma nastřeleného břevna v 1. poločase. Naopak, mohli ještě inkasovat, kdyby naši hráči byli v koncovce důraznější. Dobré příležitosti ke skórování měli mj. Hanykýř, Kovařík nebo Farkaš. Úspěch našeho celku nesnižuje ani fakt, že hosté (údajně) nenastoupili v nejsilnější sestavě.
Ostatně i ve složení našeho družstva chyběly některé z obvyklých opor (Škvor, Adamec), ale velmi dobře je zastoupili dorostenci (Posnar, Farkaš, Chlada, Šerák).
Vítězství v tomto utkání znamená postup do 3. kola poháru, v němž nás čeká další z favoritů, obhájce prvenství z loňska a účastník Poháru ČMFS SK STAP-TRATEC Vilémov, jenž za obhajobou vykročil vysokým vítězstvím nad FK Libochovice v poměru 8:2.
Střetnutí s tímto atraktivním protivníkem se uskuteční příští rok na jaře opět na rumburském stadionu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail