Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Free Tibet již podeváté

Letošní ročník rockové akce zaměřené i na alternativní proudy se konal již podeváté v řadě a příznivci tohoto festiválku se na něj doslova třásli. Muzika zazněla hned ze dvou pódií. Na velkém sále mikulášovického kulturáku se hrálo naživo, v přízemí na druhé scéně se představili ústečtí DJ Luděček, Yoop a Cube, kde se život rozběhl naplno krátce po půlnoci. Na hlavní scéně všem přítomným rozproudila krev pražská kapela Prague Ska Conspiracy, jejichž zpěvačka s africkými kořeny dala vystoupení opravdu šťávu. Vrcholem večera pak měla být téměř domácí kapela Toxic People, která vystoupila asi s hodinovým zpožděním, ale pod pódiem se to lačnými fanoušky jenom hemžilo. Kromě dvou na sobě nezávislých scén zpříjemňovala návštěvníkům zážitek Free Tibetu také poklidná čajovna, kde se promítaly filmy, vystavovaly fotky a další dokumentární materiál, který měl připome-nout těžký život Tibeťanů, kvůli kterým se tento koncert konal.
Akce proběhla v poklidu, i když se neobešla bez razantní a důsledné policejní kontroly zaměřené na alkohol a drogy u mladistvých. Jak nám však řekl jeden z hlavních pořadatelů, a bylo to nakonec vidět i na hlásajících transparentech, drogy, a to ani ty lehké, se zde netolerují.

tibet_0

Zpěvačka s africkými kořeny to na pódiu pořádně roztočila. Oporou jí byla její doprovodná skupina Prague Ska Conspiracy. Foto: T. Fúsek

Tisk Tisk | E-mail E-mail