Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policie ve Šluknovském výběžku by měla dostat po novém roce posily

Až 35 nových policistů by mělo posílit obvodní oddělení Policie ČR ve Šluknovském výběžku.
Neměli by to však být žádní nováčci, ale zkušení policisté, kteří dlouhé roky působili ve službách cizinecké a pohraniční policie, která po vstupu ČR do Schengenského prostoru projde zásadní reorganizací. Její součástí je i rušení referátů CaPP a v souvislosti s tím i předání teritoria a odpovědnosti za veřejný pořádek a bezpečnost v příhraničním území na Správu severočes-kého kraje v Ústí nad Labem. Útvary krajské správy by se měly rozšířit až o 290 tabulkových míst, většinou obsazených. Tito policisté budou určeni výhradně k posílení výkonu pořádkové a dopravní policie. Pro Šluknovsko, jako dlouhodobě nadměrně zatížený region, to znamená, že by zdejší policie měla posílit o téměř tři desítky osob. Devět policistů by mělo nastoupit na OOP Rumburk, sedm by mělo přijít do Krásné Lípy, osm do Varnsdorfu, policejní oddělení ve Šluknově a Velkém Šenově by se měly rozrůst o čtyři policisty.
Hlavní odpovědnost za veřejný pořádek a bezpečnost v celém příhraničním území ponese i nadále okresní ředitelství PČR. Služba cizinecké policie se sice také na plnění těchto úkolů bude podílet, ale jen v mobilních hlídkách nebo v dislokovaných pracovištích inspektorátů cizinecké policie. Ta budou zřízena v Ústí nad Labem, Chomutově, Rumburku a Liberci.
Boj proti nelegální migraci bude rozprostřen po celém území republiky, ale v příhraničních oblastech bude intenzivnější. Cizinecká policie bude s obvodními odděleními PČR a dopravními inspektoráty spolupracovat nejvíce při pátrání po osobách, které nedovoleně vstoupily na území republiky, a při řešení jejich trestné činnosti.

Tisk Tisk | E-mail E-mail