Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pozvánka na čaj, víno, zpěv a akvarel

Končí léto. Nastává čas dlouhých večerů. Takových večerů, kdy je chuť vzít do rukou spíš horký čaj, kávu nebo víno a sednout si do míst vyhřátých hořícím dřevem. Třeba v domečku Na Kopečku.
Už od začátku léta tato čajovna a kavárna hostí zajímavou maloformátovou kulturu. Pravidelné čajové středy si drží svůj určitý profil, v němž se střídají literárně-dramatické, hudební, přednáškové, společenské, soutěžní i jiné večery. Dramaturgický tým se soustředí zejména na místní umělce, cestovatele a odborníky.
Tento článek však nemá bilancovat dosavadní činnost, chce vás pozvat na další akce, které se Na Kopečku chystají a o kterých stojí za to psát i číst.
Nejbližší záležitostí je zahájení výstavy výtvarnice Markéty Soustružníkové. Mladá autorka věnující se technice akvarelu pochází ze zdejšího kraje.
Její výtvarná cesta nevedla rovnou k akvarelu. Na železnobrodské škole získala pod vedením akademického malíře Otty Buriana řemeslnou dovednost v malbě na sklo. Teprve během svého vyššího vzdělání v restaurování a konzervaci památek se začala setkávat s akvarelem. S tímto stylem malby se seznamovala postupně, často s pocitem marného boje s barvou a vodou.
Jas a čistota barev, svěžest a celkový dojem jednoduchosti ji však natolik oslovil, že se pokusila překonat prvotní nezdary a dosáhnout kvalitního výsledku. Výstava je ukázkou její současné tvorby právě touto technikou. Zahájena byla ve středu 24. 10., bohužel bez vernisáže. Potrvá až do prosince.
Jistě bude stát za to také koncert pěveckého sboru Salve Radix Reného Habicha. Pokud jste ještě neslyšeli, jak dokáže několik hlasů rozeznít malý prostor mezi zdmi kostelíka skladbami různých renesančních i současných umělců, pak si přijďte poslední říjnovou středu, tedy 31. října, od šesti hodin poslechnout.
Tak nečekejte na dlouhou chvíli a rovnou se stavte. Cesta není dlouhá. Sledujte také server kulturouseveru.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail