Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Judistický pohár putoval do Rumburku

Sobota třináctého října by mohl být pro pověrčivé smolný den, pro judisty, jak se ukázalo, právě naopak.
Tento den se konal 2. ročník turnaje JUNIOR CUP v Teplicích. Že se jedná o velmi oblíbený turnaj dokazuje i velký zájem mezi závodníky. Na turnaji startovalo 213 závodníků v 15 družstvech. Na tomto turnaji měří své síly děti do 12 let. Přesněji, turnaj je určen úplným mrňouskům v kategorii koťata a mláďata a chlapcům a děvčatům ve věku 10 až 12 let, tedy mladším žákům a žákyním.
Většina rumburských viděla naše malé judisty na akcích města a sama mohla posoudit, s jakou chutí a nadšením se věnují tito malí právě tomuto sportu.
Tentokrát nás za JV JUDO Rumburk reprezentovali Falta Lukáš, Hamalčík Jakub, Hovorka Stanislav, Huber Lukáš, Kolář Jaroslav, Kolařík Vladimír, Koutecká Pavlína, Koutecký Václav, Macoun Karel, Pešek Alexander, Suchopár Vítek. Za Judoklub Rumburk Bradová Marie, Helikar Daniel, Lichtenberk David a Pekárková Kristýna.
Bodována byla 1. až 6. místa.
V celkovém hodnocení družstev obsadil Rumburk 3. místo. Z poháru měly děti obrovskou radost a své vítězství po vzoru dospělých zapily, samozřejmě jen „rychlými špunty“. Další postřehy a zážitky si potom spolu se svými trenéry vyměnily na oslavě v tělocvičně JV JUDO. Od září jsme se zúčastnili závodů v Litoměřicích, Lounech, Teplicích a Jihlavě. Každá získaná medaile potěší (a že jich nebylo málo), ale i když se zrovna nedaří, nezůstávají děti ošizeny. Získávají totiž zkušenosti, zážitky, navazují nová přátelství, a to je to, co jim nikdo nevezme a s čím jednou, už jako dospělí, půjdou samy do života.

judo_1
Tisk Tisk | E-mail E-mail