Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Teplicích se borcům Judoklubu Rumburk daří

V početně dosti obsazené soutěži pro mladé judisty a judistky, která se opět konala v Teplicích, byla čtveřice našeho Judoklubu Rumburk tak říkajíc kapkou v moři, ale svými výsledky o sobě nechala dost hlasitě slyšet.
Potvrdili to zejména mladší žák Daniel Helikar (do 34 kg) a David Lichtenberk (mláďata do 36 kg) nejen prvenstvími ve svých váhových kategoriích, ale hlavně svými výkony.
Dan sice své první utkání ve skupině prohrál s kladenským Dufkem, ale pak si poradil se všemi soupeři (většinou před časovým limitem), čímž se probojoval do finále a tam Dufkovi jistým způsobem úvodní porážku oplatil.
Sympatické na tom bylo to, že po prvním prohraném utkání „nepadl do kolen“, nechal se poučit z chyb v prvním zápase a tento poznatek pak dokázal ve svém nejdůležitějším utkání soutěže využít ve svůj prospěch.
David pak vyhrál všechna svá utkání před časovým limitem, když svým soupeřům nedal žádnou šanci a byl také po zásluze vyhlášen jako nejtechničtější závodník soutěže. Toto ocenění zvláště potěší a svědčí o technické vyspělosti nejen jeho, ale i dalších závodníků Judoklubu Rumburk, kteří jsou vedeni ve stejném stylu.
Medailovou sbírku doplnila svým bronzem Marie Bradová, která je v oddíle služebně nejmladší, proto zatím spíše sbírá zkušenosti s tím, že proti ní většinou nastupují již zkušenější závodnice, které judo provozují již několik let. Přesto zabojovala a získané 3. místo může být pro ni povzbuzením. Na Kristýnu Pekárkovou (mláďata do 39 kg) se tentokrát medailově nedostalo, když v devítičlenném poli v rozhodujícím boji o 3. místo prohrála s varnsdorfskou Bachařovou a zbylo na ni bramborové 4. místo.
Celkově tedy naši borci nezapadli a přes jejich malý počet i oslabení, neboť nestartovala nemocná Klára Stodůlková, se navíc ještě významnou měrou, a to téměř polovinou bodů, zasloužili o pohár za 3. místo Rumburka v klubové soutěži, do které se započítávaly výsledky Judoklubu Rumburk i JV Judo dohromady.

Tisk Tisk | E-mail E-mail