Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotbalové memoriály se sloučily

Sloučený Open memoriál Honzy Bálka a Míly Kotraby v sálové kopané ve Vilémově vyhrálo po tuhých bojích mužstvo PZP Lipová. Za účasti 16 velice kvalitních mužstev byl ve středu 26. prosince na druhý svátek vánoční odehrán v místní sportovní hale poprvé sloučený a vždy velmi populární turnaj. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním roce opět potvrdilo. Vždyť tři finalisté loňských dvou ročníků a tudíž největší favorité turnaje (Hapťák, Bílá Vdova a EMA Vilémov) se do závěrečných bojů o ceny vůbec neprobojovali. O síle Komárů z Filipova a mužstvu PZP se vědělo, ale že by se do nejsilnější čtyřky prokopal také nováček Trans Varnsdorf nebo Pekelníci z Dobrušky, to nepředpokládal žádný z přítomných odborníků. Turnaje se zúčastnili i mnozí známí profesionální fotbalisté, jako např. Stožický, Geňo, Petr, Pimpara, Hubený či Kopřiva, nebo současní či nedávní reprezentanti v tomto sportu:  Erneker, Rangl nebo Čermák. Ale byla zde vidět i další známá esa, jako např. Šmalcl, G. Čapek, Hyka, Kirchberger, T. Jägr, Jindřich, Roubíček, Kotiš, Navrátil, Kovařík, Loos, Janda, Svoboda apod. Hrálo se ve čtyřech skupinách po čtyřech mužstvech, z každé skupiny postoupila všechna mužstva do Play off, takže se v úvodu turnaje hrálo pouze o co nejlepší nasazení do závěrečného pavouka. Největším překvapením bylo vyřazení mužstev Bílá Vdova Varnsdorf, Hapťák Šluknov, Miminka Plaston Šluknov a EMA Vilémov hned v osmifinále, dále pak ve čtvrtfinále vypadla družstva CSF Rumburk, Bohemia Beton Děčín a Super-stars Šluknov. O vítězi nakonec rozhodl nechytatelnou bombou PZPácký Hyka 24 vteřin před koncem finále, když se už schylovalo k penaltovému rozstřelu. Vítězný tým hrál v sestavě: Janda – Hyka, Vlk, Hejl, Svoboda, Kurel, Pimpara a Kopřiva. Celý turnajový maraton měl 40 utkání, které odřídila trojice akreditovaných rozhodčích Bucký, Červený a Koros.
Nejlepší čtyři mužstva obdržela pěkné poháry a dárkové koše. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 25 kg a zcela nový putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávala Hanka Bálková – sestra zesnulého Honzy Bálka společně s funkcionáři SK Stap Tratec Vilémov a Sálovka Clubu Stap Vilémov. Turnaj se těšil obrovskému zájmu diváků, kterých se sešlo více než 200. Zpestřením akce byla prohlídka kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově.
Podle názoru zúčastněných hráčů i odborníků z řad veřejnosti to byl určitě jeden z nejkvalitnějších a nejhodnotnějších turnajů, který kdy byl ve Vilémově a zřejmě i v širokém okolí uspořádán. Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit i hroby obou zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením pěkné kytice.
Poděkování patří bezesporu také všem sponzorům, kteří se na této akci spolupodíleli.

lipova

Celkovým vítězem se stal tradiční účastník vilémovských turnajů PZP Lipová vedený tamním starostou a úspěšným fotbalistou Pavlem Svobodou.

Nejlepší jednotlivci a kolektivy
Nejlepší hráč                     Jiří Pimpara, PZP Lipová
Nejlepší brankář                Jakub Kovář, Pekelníci Dobruška
Nejlepší střelec                  Vlastimil Stožický, Komáři Filipov (8 branek)
Nejlepší rozhodčí               Tomáš Koros, Velký Šenov
Nejstarší hráč                    Miroslav Cerman, Házenberg Vilémov (57 let)
Cena Fair Play                   Baník Modlany – nejmladší celek
Házenberg Vilémov – účastník všech dosud konaných memoriálů
Nejlepší domácí celek         SC Stap Vilémov, 5. místo

Tisk Tisk | E-mail E-mail