Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Skvělými výsledky ukončil svou činnost Judoklub Rumburk

Nestává se často, aby všichni závodníci jednoho týmu vyhráli všechna utkání, ve kterých nastoupí. Čtveřici chlapců a děvčat našeho Judoklubu Rumburk se to podařilo v sobotu 15. prosince v německé Žitavě v soutěži, která se stala zároveň soutěží poslední, a tedy derniérou v celé historii našeho klubu.

Výsledek, který je úspěchem hodným svých předchůdců, mezi nimiž je i několik mistrů republiky, je parádní tečkou za úspěšnou činností klubu, a troufáme si říci i za dobrou reprezentací našeho města, který po 45 letech své existence končí svou činnost.

V kategorii mladších žáků ve váze do 35 kg s přehledem vyhrál nad všemi svými soupeři a před časovým limitem Daniel Helikar. Mezi mladšími žákyněmi si podobným způsobem vedla i Klára Stodůlková (32 kg), když si vyzkoušela i několik nových akcí. Vyrovnanější střetnutí se soupeřkami vybojovala Kristýna Pekárková (38 kg), ale díky technickému zlepšení oproti minulým soutěžím se s nimi nakonec vyrovnala i ona. Příjemným překvapením bylo celkové prvenství starší žákyně Marušky Bradové (42 kg).

Měla sice jen čtyři soupeřky, s nimiž musela perně bojovat o každou akci, ale také ona nakonec všechna svá utkání vyhrála. Potěšitelná byla zejména její větší aktivita než v předcházejících soutěžích a poněkud přidala i na razanci, za což byla odměněna vítězstvím.

Pro její výkonnostní růst bude potřeba, aby v tomto trendu pokračovala.

Celková bilance Judoklubu Rumburk tedy je: 4 startující = 4x 1. místo

Tento náš výsledek opět přispěl k poháru za 1. místo našich tréninkových partnerů BV Seifhennersdorf, se kterými jsme pro tuto soutěž vytvořili společný tým.

Pátý náš závodník, David Lichtenberk, se soutěže nemohl zúčastnit pro zaneprázdnění v hokejovém turnaji.

Původní šestka závodníků Judoklubu Rumburk se nyní zmenšila o Tomáše Rákosníka, po Novém roce již dorostence. Tento náš závodník ve své sedmileté kariéře dosáhl řady výborných výsledků a jeho výkony neunikly pozornosti reprezentačních trenérů do-rostu ČR i několika ligových týmů, včetně nejúspěšnějšího českého klubu v historii – USK Praha. Jen v letošním roce např. Tomáš vyhrál několik Velkých cen, krajské přebory starších žáků a na Mistrovství ČR ve stejné kategorii vybojoval 5. místo (kompletní výsledky na www.czechjudo.cz). V soutěži družstev na tomto mistrovství startoval v týmu Sport judo Litoměřice, kde byl oporou týmu a v pěti zápasech čtyřikrát vyhrál a jednou remizoval, ale ani to bohužel na medaili družstva nestačilo.

V první polovině nového roku by měl Tomáš přejít do USK Praha, kde bude zajištěn perspektivně jeho další technický a výkonnostní růst. Po dohodě, v rámci přátelské výpomoci a ku prospěchu rumburského juda, bude do té doby startovat v oddíle JV Judo Rumburk, působící při domu dětí. Zde již několikrát vypomáhal jako sparingpartner jejich závodníků, kteří tak měli možnost se leccos přiučit od zkušenějšího kamaráda. Věříme, že tomuto oddílu pomůže i k dobrým výsledkům, že zde nesleví ze své výkonnosti a že si ji i tak udrží, aby potom mohl pokračovat ve své sportovní kariéře. Přejeme mu, aby pak v kvalitnějších podmínkách, jaké USK mají, dosáhl ještě výraznějších úspěchů.

Pro stávající pětici nadějných a perspektivních závodníků má Judoklub připravený záměr, který jim umožní pokračovat v jejich činnosti.

Tisk Tisk | E-mail E-mail