Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dobročinný bazar podpoří hvězdné herecké trio

Každý rok v předvánočním čase pořádají herečky Aňa Geislerová a Táňa Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko dobročinný bazar v Mokré čtvrti v Praze. Během třídenní akce nosí lidé do bazaru pěkné a zachovalé věci, které pak následující dva dny prodávají známé osobnosti. Výtěžek akce je věnován na dobročinné účely.
„Rozhodli jsme se podobnou akci uspořádat také v Rumburku. Protože v našem organizačním týmu jsou většinou matky malých dětí, chceme výtěžek akce věnovat maminkám postižených dětí v duchu hesla »matky matkám«. Chceme jim vyjádřit solidaritu a upozornit tak na jejich nelehký životní úděl,“uvedla iniciátorka akce Zuzana Mašková z Agentury Pondělí. Prostřednictvím občanského sdružení Chytrá Horákyně a jejich projektu „DOR-KA“ dostanou maminky dárkové poukazy.
Příjem darovaných věcí proběhne ve čtvrtek 6. a v pátek 7. prosince v klubu Zavináč v římskokatolické faře na Dobrovského náměstí. Přijímány budou tyto dary – oblečení, hračky, knihy, kuchyňské potřeby, drobný nábytek a jiné pěkné věci. V sobotu 8. prosince se bude konat od 10 do 18 hodin prodej darovaných předmětů. O cenách budou smlouvat místní známé osobnosti. Občerstvení během akce zajistí rumburští hasiči, budou točit pivo, grilovat klobásky a vařit grog. Návštěvníci také budou moci ochutnat domácí moučníky, které dodají organizátorky akce. „Pokud nemáte doma nic, co byste mohli darovat, a přitom chcete něčím přispět, upečte něco dobrého, my to prodáme. Sladkou odměnu také dostanou dárci i kupci předmětů,“ doplňuje Martina Macháčková z Mateřského centra Větrník.
Akci zahájí ve 14 hodin starosta Rumburku J. Sykáček a zazpívají děti ze ZUŠ v Rumburku pod vedením paní Lošťákové. V 17 hodin proběhne tzv. dražba naruby, kdy se stanoví maximální cena a dále se slevuje. Dražit se budou i umělecké předměty věnované místními umělci a předměty s příběhem. „Jelikož se nám podařilo navázat spolupráci s organizátory pražského bazaru, kteří nás nejen inspirovali, ale také nás podporují, budou se dražit i zajímavé věci, které darují Aňa Geislerová a Táňa Vilhelmová, mimo jiné také speciální limitovaná série trepek s motivem z filmu Medvídek s podpisy obou hereček. Tyto trepky byly vyrobeny firmou Baťa exkluzivně pro pražský bazar. Darují také jedinečnou ukrajinskou vodku. Navíc Táňa přislíbila poskytnout rozhovor pro regionální noviny,“ dodává Jana Veselá z občanského sdružení Chytrá horákyně.
To si přece nemůžete nechat ujít! Přijďte se podívat, pobavit, něco darovat či něco koupit a tím přispět na dobrou věc.

Tisk Tisk | E-mail E-mail