Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Judoklub Rumburk zářil v Německu

Chalenge cupu v německém Kamenzu se zúčastnili tři hoši z Judoklubu Rumburk. A opět o sobě dali znát, ani v cizině se neztratili. Početně obsazená soutěž (přes 200 závodníků) měla i svou kvalitu, a proto jsou výsledky našich chlapců zvláště cenné. Všichni tři se probojovali do finále, přestože podle německých pravidel startovali ve vyšších věkových kategoriích.

Tomáš Rákosník v kategorii do 17 let (váha do 66 kg) porazil všechny své soupeře, ačkoliv ve finále jeho provedenou techniku o-uči-gari ohodnocenou jako wazaari (7 bodů) rozhodčí přiřkli soupeři. Toto jej dopálilo natolik, že následným drtivým útokem soupeře srazil na zem a poté držením vyhrál zápas před časovým limitem deseti body (ipon) a získal zaslouženě zlatou medaili.
Daniel Helikar (kategorie do 14 let, váha do 34 kg) ve finále sice nevyhrál, ale bojoval a ve vyrovnaném utkání nakonec prohrál jedinou akcí soupeře. Ostatní utkání zvládl vyhrát před časovým limitem. Skončil na 2. místě a bral tedy stříbro.
David Lichtenberg (kategorie do 11 let, váha do 37 kg), pendlující nadějný hokejista a judista, měl cestu do finále poněkud napínavější než oba jeho kamarádi, ale byl lepší než jeho soupeři, a tak, i když většinou k vítězství využil celý časový limit (3 minuty) a měl toho dost, vyhrával. Finále bylo natolik vyrovnané, že o nejtěsnějším vítězství soupeře rozhodl až výrok rozhodčích a David prohrál o 1 bod.
Také on skončil na stříbrném 2. místě.
Zajímavostí této soutěže bylo to, že naši chlapci startovali společně se svými tréninkovými kolegy BV Seifhennersdorf, u kterých nyní náš tým trénuje. Tato spolupráce s kvalitním týmem a kvalitními tréninky, i když je poněkud nezvyklá, je výhodná pro obě strany a již i nese své ovoce.
V soutěži družstev, kde se hodnotilo umístění na 1. – 3. místě v každé váze, přispěli naši borci svými body (za 1x první a 2x druhé místo) k zisku 1. místa a poháru svých kamarádů ze Seifhennersdorfu. Celkem tento spojený tým získal 8 medailí (3-4-1).

Tisk Tisk | E-mail E-mail