Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krátce

- Rumburáci podepisují petici proti výstavbě žárové zinkovny na průmyslové zóně v Rumburku. Petici iniciovali dva rumburští občané Dana Hrábková a Miloslav Čapík. Svým podpisem se k nesouhlasu připojily již přes tři tisíce lidí. Po skončení akce bude petice předána podle petičního zákona Radě města Rumburk.
- V Rumburku proběhl první týden v listopadu již 12. ročník propagační výstavy Vzdělávání 2008-2009. Této prezentace se zúčastnilo dvacet středních škol z Ústeckého a Libereckého kraje, které nabízely zájemcům informace o studiu, ubytování a kulturním a sportovním vyžití na těchto školách.
Výstavu navštívilo okolo sedmi set dětí z devátých tříd základních škol z celého Šluknovského výběžku. Jako obvykle měly děti o tyto informace větší zájem než jejich rodiče, kterým také byla tato výstava určena.
- Správní rada Nadace EURONISA rozdělila na svém posledním zasedání částku 630.000 Kč ve prospěch neziskových organizací. Z celkového počtu 75 žádostí jich bylo podpořeno 46.
Mezi organizacemi, na které se letos na podzim usmálo štěstí, byla i Farní charita Rumburk, která pomáhá sociálně slabým rodinám s dětmi. Ta od nadace získala částku 30 tisíc korun.
- Střední lesnická škola a Střední odborná škola sociální Šluknov má nového ředitele. Rada Ústeckého kraje jmenovala na základě doporučení výběrové komise do této funkce dlouholetého pracovníka této školy a zástupce ředitele Mgr. Rudolfa Sochora.
- Liberecká společnost Ecoenergy má zájem vybudovat v Nové Vísce v Dolní Poustevně větrný park. Do roku 2010 by zde měly vyrůst čtyři větrné věže vysoké 105 metrů. Investor se svým záměrem seznámil širokou veřejnost při prezentaci v Národním domě. Lidé i zastupitelé si tak mohli o této stavbě utvořit vlastní názor a lépe se rozhodovat, jestli tomuto záměru dají své požehnání, nebo ne.
- Střední lesnická škola a Střední odborná škola sociální Šluknov pořádá 7. prosince 2007 a 11. ledna 2008 Den otevřených dveří. Zájemci si mohou prohlédnout školu a seznámit se s její činností od 10.00 do 15.00 hodin.

Tisk Tisk | E-mail E-mail