Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pódium plné nevšedních nápadů

Každým rokem se začátek listopadu nese ve znamení největší soutěže mladých módních návrhářů v České republice – Mladý módní tvůrce ČR, která se tradičně koná v Jihlavě. Letos se konal již 19. ročník, v němž své modely představili mladí návrháři z rekordního počtu 21 škol celé republiky.
V devíti kategoriích bylo předvedeno 99 soutěžních kolekcí před porotou složenou z předních módních návrhářů a pracovníků oděvních firem. Této soutěže se již tradičně zúčastňují studenti Střední školy služeb a cestovního ruchu Varnsdorf, kteří se v letošním roce přihlásili do čtyř kategorií, a to Společenské oděvy, Fantazijní tvorba, Slezan a Tonak, z nichž ve dvou posledních kategoriích zástupci podnikatelské sféry každoročně sponzorují školu svými materiály na oděvy a klo-bouky. A jaký byl výsledek? V nejprestižnější kategorii celé soutěže (Společenské oděvy) jsme se umístili na skvělém 2. místě, kdy byla oceněna nejen zručnost žáků naší školy, ale i jejich invence a tvůrčí zpracování modelů dle současných módních trendů.
Tento úspěch nás motivuje k přípravě na příští rok, kdy ve 20. ročníku budeme opět usilovat o umístění na předních místech.

model
Tisk Tisk | E-mail E-mail