Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně míří do Šluknovského výběžku

Čtyřleté úsilí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Varnsdorfu bylo konečně ke konci října korunováno úspěchem. Představitelé školy se po dlouholetých jednáních dohodli s vedením Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem na otevření jejího detašovaného pracoviště na půdě této střední školy ve Varnsdorfu.
Navíc, již od akademického roku 2008/2009, by zde měl být pod vedením katedry fyziky UJEP otevřen vysokoškolský studijní obor Počítačové modelování ve fyzice a technice ve formě kombinovaného studia. Absolventi oboru získají titul bakalář a mohou dále pokračovat v navazujícím magisterském studiu na UJEP v Ústí nad Labem a získat tak titul magistr. Uplatnit se mohou jak ve vědě a výzkumu, ve výrobě, tak i jako učitelé fyziky na zá-kladních, středních i vyšších odborných školách. Nosnými předměty studia jsou matematika, fyzika a informační technologie.
Možnost vysokoškolského studia ve Šluknovském výběžku je přelomovou záležitostí, která významně přispěje ke zvýšení vzdělanosti celého regionu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail