Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Most v Rumburku získal titul Dopravní stavba roku

Krajem hrazená rekonstrukce historického silničního mostu přes Mandavu v Rumburku získala 15. listopadu ve 4. ročníku soutěže Dopravní stavba roku 2006 čestné uznání ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury.

Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo dopravy ČR a SFDI jako jednu z doprovodných akcí stavebního veletrhu For Arch 2007. Cenu za oceněnou stavbu převzal hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc v pražském paláci Hybernia. Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno 32 dopravních staveb z celé republiky. Z Ústecka bylo do soutěže nominováno celkem sedm dopravních staveb a kraj jako investor přihlašoval pouze most v Rumburku.
Most přes říčku Mandavu je pamětník; jedná se o kamenný barokní silniční most, po němž vede frekventovaná silnice spojující Rumburk s Novým Borem a Českou Lípou. Cílem rekonstrukce bylo nejen obnovení a zajištění dobrého technického stavu mostu, dosažení požadované nosnosti pro silniční provoz a rozšíření vozovky, ale i zachování jeho historického vzhledu. Proto byly v závěru prací na mostní pilíře opětovně osazeny původní barokní sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Šebestiána. Za rekonstrukci provedenou v loňském roce zaplatil kraj 14,85 mil. korun, které čerpal z úvěru u České spořitelny.

most
Tisk Tisk | E-mail E-mail