Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburák Martin Cikl vévodí českým skokanům na lyžích

Po závěrečných dvou skokanských závodech letní Grand Prix v Oberhofu a Klingenthalu a dvoukole FIS Cupu v Einsiedelnu se definitivně změnilo pořadí na čele letního Českého poháru skokanů 2007. Prvenství letos patří nejpilnějšímu českému skokanu Martinu Ciklovi z TJ Dukla Liberec, který ve 14 absolvovaných závodech dosáhl zejména zásluhou výborného 14. místa na LGP v německém Klingenthalu průměru 107,63 bodů ze svých 12 nejlepších započítávaných startů.
Naopak si pohoršil na 2. místo juniorský mistr světa z Tarvisia Roman Koudelka z LSK Lomnice n. P., který čtyřikrát bodoval v LGP, ale svým bezbodovým výsledkem v Klingenthalu, kde obsadil až 39. místo, zhoršil svůj průměr na 95,14 bodu. Nezměněna zůstala pozice Jana Matury z TJ Dukla Liberec, který měl v Klingenthalu 33. místem blízko ke světovým bodům, ale zůstal s průměrem 83,63 bodu na 3. místě.
Jakub Janda z TJ Dukla Frenštát p. R. zůstává pouze po třech absolvovaných závodech v letošní Grand Prix s průměrem 76,25 bodu na 4. místě.
5. místo si udržel po nadějném startu na CoC ve Villachu, kde obsadil 7. a 13. místo, a dvěma vítězstvími v LRKZ na domovském můstku ve Frenštátě p. R.
Jan Mazoch z TJ Dukla Frenštát p. R. Figuruje tak před trojicí Dukly Liberec – 6. Lukášem Hlavou, 7. Borkem Sedlákem a 8. Antonínem Hájkem s průměrem 46,00 bodů.
Do TOP TEN se prosadil svým 2. místem z FIS Cupu na velkém můstku ve švýcarském Einsiedelnu Martin Plhal z SKL Nové Město n. M., který tak předstihl Jiřího Mazocha a Vladimíra Struhára. Na 12. a 13. místě jsou další skokani TJ Dukla Frenštát p. R.
Marek Kýpeť a Jiří Parma jun. před 14. Lukášem Kubáněm z TJ Frenštát p. R. Za dvěma závodníky Dukly Liberec Alešem Vodseďálkem a Ondřejem Vaculíkem obsadil 17. místo frenštátský Robert Kubáň.
V průběžném pořadí ČP mužů je již zařazeno 42 závodníků, kteří bodovali alespoň v jednom domácím nebo zahraničním závodě.
V letním Českém poháru dorostenců, kde je hodnoceno 29 závodníků, zvítězil díky zisku titulu Mistra ČR David Ripper z TJ Frenštát p. R. před Hubertem Bláhou z LSK Lomnice n. P. a Jiřím Struhárem z TJ Sokol Kozlovice. Za čtvrtým Milošem Kadlecem z SKL Nové Město n. M. a Kryštofem Tišerem ze Ski Klubu Harrachov se na 6. místo prosadil žák Tomáš Friedrich z SK Ještěd Liberec. O 7. místo se podělil Pavel Rajnoch z TJ Frenštát p. R. s dorostenkou Vladěnou Pustkovou ze Sokola Kozlovice. Na 16. místě je její oddílová kolegyně, žačka Michaela Doleželová a další žačka Lucie Míková z TJ Ještěd Liberec je 26.

cikl
Tisk Tisk | E-mail E-mail