Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Českém Švýcarsku jsou vychováváni projektoví manažeři cestovního ruchu

V nově vybudovaném Domě Českého Švýcarska se na podzim tohoto roku konala premiéra rekvalifikačního kurzu Euromanager v oblasti cestovního ruchu. K tomuto vzdělávání se přihlásilo 14 osob, ale jen dvanáct z nich složilo v polovině listopadu úspěšně závěrečné zkoušky. Tito noví odborníci jsou nyní připraveni na samostatnou činnost projektového manažera, jsou schopni daný projekt připravit, zrealizovat, zadministrovat a sehnat pro něj vhodný finanční zdroj. Školitelé kladli při jejich přípravě důraz na strukturální fondy a programovací období v letech 2007 až 2013.
Mezi významné lektory patřili například Ing. P. Kratochvíl z CzechTouris-mu, zástupci Úřadu regionální rady regionálního rozvoje NUTS2 Severozápad a Krajského úřadu Ústí nad Labem, kteří mají nemalé zkušenosti s touto problematikou.
Mezi posluchače kurzu patřili jak zaměstnanci úřadů místních samospráv, tak zástupci podnikatelské a neziskové sféry a dva studenti závěrečných ročníků vysokých škol.
Rekvalifikační kurz Euromanager v oblasti cestovního ruchu byl financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR a je realizován v rámci projektu Komunitní centrum Českého Švýcarska, které připravuje a pořádá další vzdělávací kurzy pro různé zájmové a profesní skupiny.

manazeri

Vzdělávání manažerů probíhalo v novém Domě Českého Švýcarska.

Tisk Tisk | E-mail E-mail