Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční setkání s královnou operety

Dramaturgie Domu kultury Střelnice Rumburk připravila pro konec letošního roku opravdu hudební lahůdku.
Do Rumburku zavítá 16. prosince se svým vánočním pořadem Zpěvačka Pavla Břínková a její recitál ukončí letošní cyklus pořadů KPH (Kruh přátel hudby).
Ve stručnosti je třeba zmínit okolnosti její umělecké kariéry, které bez nadsázky naplňují titulek tohoto článku.
Pavla Břínková po absolutoriu státní konzervatoře v Praze získala angažmá v Hudebním divadle v Karlíně, kde zanedlouho získala pozici celebrity č. 1.
Vytvořila zde přes 50 hlavních rolí v operetních a muzikálových pořadech.
Jako vůbec první v tehdejším Československu natočila a vydala u Supraphonu klasickou desku Kouzelný svět operety (l973) a vydala se jako první na každoroční koncertní turné se svým operetně-muzikálovým pořadem, které realizuje dodnes sólově, nebo se svým dlouholetým partnerem Janem Ježkem.
Poctu operetě i muzikálu složila Pavla Břínková autorským vydáním knihy Taková jsem já… (Impreso 1998).
Teprve před pár týdny dozněla v Praze velká umělecká bomba, kdy za účasti potomků maďarského skladatele E. Kálmána vystoupila v hlavní roli Sylvy v obnovené premiéře již klasické Čardášové princezny. Toto stále vyprodané představení je jedničkou na repertoáru Hudebního divadla v Karlíně.
Pamětníci si její hlas jistě připomínají z různých zábavných pořadů, např. Televarieté, Karneval v operetě, seriál Náhrdelník, v němž propůjčila hlas herečce Šafránkové.
Pavlu Břínkovou na klavír doprovodí hudební vědec a skladatel prof. Jiří Pazour, se kterým jsme se již v Rumburku mohli setkat v létě při jeho sólovém klavírním koncertu. Koncert Pavly Břínkové bude zajisté velkým předvánočním dárkem pro celou širokou veřejnost obyvatel Rumburku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail