Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vlakem z Dolní Poustevny do Sebnitz pojedeme snad již v příštím roce

Hospodářská a sociální rada okresu Děčín řešila na svém posledním zasedání mimo jiné i problematiku realizace projektu obnovy železničního pohraničního přechodu mezi ČR a SRN v úseku Dolní Poustevna – Sebnitz.
V 1. pololetí tohoto roku byla zpracována projektová dokumentace, která je v současné době v připomínkovém řízení. Po uplynutí zákonné lhůty bude projednáno udělení stavebního povolení a vyhlášeno výběrové řízení k realizaci stavby. Vybudování železničního hraničního přechodu se předpokládá již v roce 2008.
Finanční zajištění bude součástí návrhu rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2008, který bude projednáván v Poslanecké sněmovně  Parlamentu ČR jako součást schvalování státního rozpočtu na příští na rok.
Senátor Josef Zoser, tajemník HSRD Vladimír Špinar a starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemelka jednali v této věci s náměstkem Generálního ředitelství Českých drah Ing. Kolářem v Praze. Jelikož součástí stavebních prací není rekonstrukce staniční budovy, která patří Českým drahám, je v současné době jednáno o jejím převedení na město Dolní Poustevna a zajištění její rekonstrukce za účasti privátního kapitálu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail