Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Za třídění odpadů je možné vyhrát zájezd do rakouských Alp

Obyvatelé Ústeckého kraje přistupují k třídění domácího odpadu stále zodpovědněji. Průměrné množství vytříděného odpadu za první tři čtvrtletí tohoto roku je podle společnosti EKO-KOM a.s. odhadováno na 23 kg na osobu, což je o čtyři kilogramy více než v loni.
Příčinou tohoto nárůstu je nejen zodpovědnější přístup občanů, ale i práce Ústeckého kraje, který finančně přispívá na nákup kontejnerů na tříděný odpad do měst a obcí a provádí rozsáhlou informační kampaň pro veřejnost, semináře a prezentace pro vedení obcí nebo pro školy. V letošním roce Ústecký kraj do projektu vkládá 1,2 milionu korun. Pomoci při třídění odpadů by také měly soutěže o hodnotné ceny. V rámci letošního ročníku je připravena SMS soutěž „Jste to vy?“ o zájezd do rakouských Alp, dvě horská kola nebo mobilní telefony. Soutěž by měla být zahájena 10. prosince 2007 distribucí 355 tisíc soutěžních, zeleno – červených pohlednic do domácností v regionu. Pohlednice budou obsahovat další pokyny k hlasování, které bude probíhat do 10. ledna příštího roku.
326 měst a obcí Ústeckého kraje se zapojilo do soutěže o Skleněnou popelnici, hlavní cenu udělovanou Ústeckým krajem na základě vyhodnocení údajů shromažďovaných společností EKO-KOM v rámci zajišťovaných služeb. V současné době je vyhlášen 2. ročník soutěže. Podle předběžných výsledků mají nejblíže k získání ceny Mikulášovice v kategorii měst a Kryštofovy Hamry v kategorii obcí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail