Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zástupci policie a národního parku podepsali smlouvu o spolupráci

Jako vůbec první v republice uzavřeli mezi sebou smlouvu o spolupráci policistů a ochránců přírody zástupci Okresního ředitelství Policie ČR Děčín a Národního parku České Švýcarsko.
Ta by měla probíhat ve více rovinách, a to nejen v oblasti preventivní a bezpečnostní na celém území národního parku, a to zejména v místech, kde dochází k narušování veřejného pořádku a k přestupkovému jednání, ale i v oblasti poradní a informační, například vzájemným využíváním tiskovin, prezentačních ploch nebo internetových stránek. Spolupráce se ze strany Policie ČR týká čtyř obvodních oddělení, do jejichž správního obvodu spadá území Národního parku České Švýcarsko, konkrétně se jedná o obvodní oddělení v České Kamenici, Ludvíkovicích, Krásné Lípě a Velkém Šenově.
„Naší prioritou je intenzivní spoluprá-ce při zabezpečování veřejného pořádku, bezpečnosti a prevence, stejně jako ochrana přírody,“uvedla okresní policejní ředitelka, plk. JUDr. Alice Kopecká a její slova potvrdil i ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Zdeněk Patzelt: „Hlavním cílem je z našeho hlediska vždy posílené dodržování zákona o ochraně přírody.“
Dodal, že se často setkává s mylným názorem, že po vstupu České republiky do schengenského prostoru bude umožněn všem návštěvníkům absolutně volný pohyb po území NP. „Je nutné vědět, že i nadále bude platit ze zákona vyplývající omezení vstupu do 1. zón, kde je zakázán pohyb mimo vyznačené cesty,“ poznamenal.
Největší důraz budou ochránci přírody i policisté klást na prevenci a na výchovu návštěvníků národního parku k šetrnému chování a jednání v národním parku.

spoluprace

Již od 21. listopadu platí smlouva o spolupráci na území Národního parku České Švýcarsko mezi policií a ochránci přírody, kterou podepsali okresní policejní ředitelka, plk. JUDr. Alice Kopecká a ředitel Správy NP České Švýcarsko Zdeněk Patzelt. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail