Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiříkovští mají se svým městem velké plány

Úspěšně nastartované akce v minulém roce by letos mohly jiříkovským občanům přinést první ovoce. Jiříkov by se tak přes noc mohl stát z ospalého městečka významným příhraničním střediskem.

V loňském roce město požádalo o dotaci na vybudování malometrážních bytů v budově pobočky České spořitelny. Jiříkovský starosta Michal Maják má spočítáno, že tato akce bude stát téměř čtyři miliony korun. Pokud vše dobře dopadne, našlo by v bytech o velikosti 1+1 a 2+1 útočiště sedm začínajících rodin.
Město také významně investovalo do rekonstrukce mateřské školy. V první etapě se obnovy dočkaly interiéry školky, ve druhé bude obnovena fasáda, oplocení budovy a parkové úpravy zahrady. Celkem se tato investice vyšplhá na 8,5 milionu korun.
Ale ani v novém roce nebudou Jiříkovští zahálet. Se zrušením hranic se tomuto městu a jeho obyvatelům otevřely nové možnosti. Již dnes mají zájem dva soukromí podnikatelé vybudovat na rozmezí mezi oběma zeměmi dvě benzinové pumpy, v bývalé továrně Elitex by měl být ještě letos otevřen nový obchodní dům Billa. Kraj přislíbil městu rekonstrukci komunikací a chodníků, včetně osvětlení směrem na Neugersdorf. Vedení obce v současné době intenzivně pracuje na přípravách projektů na rekonstrukci druhé etapy mateřské školy, na vybudování nového domova důchodců, rekonstrukci školy a výstavbu sportovní haly.

Tisk Tisk | E-mail E-mail