Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

JV JUDO Rumburk se ohlíží za uplynulým rokem

Se závěrem roku 2007 bychom rádi zhodnotili činnost našeho oddílu.
Náš oddíl vznikl při DDM Rumburk již před 12 lety, kde jsme zpočátku i trénovali, ale s přibývajícími členy jsme museli hledat větší prostory a na několik let jsme se přestěhovali do tělocvičny ZŠ Horní Jindřichov. Zájem dětí však vzrůstal, a tak jsme v roce 2007 přijali nabídku od pánů Hynaisů, kteří plánovali ukončení činnosti jejich Judoklubu v Rumburku, ale zároveň chtěli judistickou tradici v Rumburku zachovat, trénovat v judistickém stánku v bývalých kasárnách. Dnes má oddíl JV JUDO Rumburk přibližně 60 aktivních členů a bez kvalitních trenérů nemohl existovat. Čtyři naši trenéři se věnují judu 42, 33 a 27 let a všichni byli v minulosti aktivními závodníky a reprezentanty našeho města. Jsou držiteli mistrovských pásů 1. nebo 2. DAN. I přes získané zkušenosti se neustále vzdělávají, a proto jsou nyní nejen trenéry, ale i rozhodčími a zkušebními komisaři.
A co naši mladí? Prostřednictvím RN Vás průběžně informujeme o úspěších našich judistů, proto nyní shrneme pouze zlaté medaile od začátku školního roku. 29. 9. Teplice – Suchopár, 13. 10. Teplice – Hamalčík, 10. 11. Teplice – Suchopár, 1. 12. Děčín – Hamalčík, Koutecký V., Rigo, Růžek, 15. 12. Chomutov – Hamalčík, Rigo. Závěr roku patřil tzv. Perníkovému turnaji. Děti poměřily své síly mezi sebou i s dětmi z Varnsdorfu. Každý z účastníků si odnesl domů jako sladkou tečku za rokem 2007 perníkovou medaili a cukrovinky.
A co přinese rok 2008? Již nyní víme, že dva naši dorostenci budou startovat v dorostenecké lize v oddílu Teplic a budou tak reprezentovat Ústecký kraj. Plánujeme výjezdy na turnaje, přebory, soustředění, semináře.
Oddíl JV JUDO Rumburk i přes širokou členskou základnu přivítá každého, kdo projeví o tento sport zájem.
Závěrem se sluší poděkovat všem, kteří se podílejí na činnosti a zabezpečení zázemí, zejména pak zástupcům města, SRASu, DDM, našim sponzorům i končícímu Judoklubu Rumburk za jejich dlouholetou práci při prosazování tohoto olympijského sportu v našem městě, kde v mnohdy těžkých podmínkách dali možnost sportovního vyžití a pomohli na svět nejedné sportovní hvězdě tohoto krásného sportu, která nás později reprezentovala.

Tisk Tisk | E-mail E-mail