Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Libor Kamenický se připravuje na další sezónu

Rumburský motocyklový závodník, mistr republiky a jeden z deseti nejlepších evropských jezdců silničních motocyklů třídy Supermono Libor Kamenický se již potřetí chystá pokořit evropskou motocyklovou špičku.

V předešlých dvou letech se mu podařilo probojovat se mezi prvních deset, a to i přesto, že jeho poslední sezóna byla dost těžká a náročná. „Během sezóny mě provázely částečně technické potíže, a to nejen na závodech v republice, ale i v Evropě, hlavně ve dvou evropských závodech v Anglii. A v posledním závodě v Holandsku jsem kvůli závadě musel ze závodů dokonce odstoupit, což mi dost pokazilo náladu a mělo to zároveň dopad i na celkové umístění v soutěži,“ vysvětluje Libor Kamenický, který se i přes tyto technické patálie probojoval na celkové desáté místo. V republikovém klání skončil nakonec na čtvrtém místě, ale to jen díky tomu, že ze tří možných závodů jeden nedokončil. Naopak na dobré náladě a na závodnickém sebevědomí se výrazně podepsal úspěch v Branné u Šumperka, kde na těžkém okruhu a v tvrdé konkurenci vybojoval potřetí za sebou první místo, a pak jeho nejoblíbenější závod v Hořicích, kde si dojel pro stříbrné vavříny a již posedmé se postavil na bednu vítězů. „Hořice jsou mojí srdeční záležitostí,“ svěřuje se Kamenický. „A každý, kdo něco o motocyklovém sportu zná, ví, že účast na tomto okruhu je pro jezdce jistá prestiž a pro mě jako člena AMK Hořice i určitá povinnost,“ dodává předloňský vítěz a loňský „stříbrňák“ hořického závodu 300 zatáček Gustava Havla.
Na podzim loňského roku se závodní team H.L.M Racing pánů Kamenických a Honzy Šťovíčka, sedlající stroje MaliJawa, rozrostl o dalšího významného člena, Brita Mika Edwardse. Tento dřívější účastník mistrovství světa silničních motocyklů, vítěz prestižních závodů v Macau a na North West a učitel závodní jízdy sedl na jejich stroj, s přehledem odsunul evropskou špičku za svá záda a v závodě v Holandském Assenu si dojel pro bronzovou medaili.
„Zájem Mika Edwardse o spolupráci s naším týmem je pro nás velkým vyznamenáním, které nám svým způsobem zvyšuje prestiž mezi našimi evropskými konkurenty,“ vysvětluje mladší z bratrů Kamenických, Libor.
Ten se již od začátku zimy připravuje na novou sezónu, která začne v březnu tohoto roku. „Mou prioritou je v letošní sezóně Evropa,“ tvrdí Kamenický. „Tam bych se chtěl umístit zase o něco lépe než v loňském roce. Ale nevynechám ani Hořice, které miluji a rád bych si splnil i svůj závodnický sen ukrytý v hlouby duše a zkusil své možnosti na prestižním závodě Tourist Trophy na ostrově Man, který se jede koncem května,“ dodává.
„V současné chvíli se soustředíme na to, abych se mohl na sto procent spolehnout na svou techniku. To znamená velké technické úpravy na motoru, zlepšení podvozku, úprava předního pérování a tlumení. Je nutné motocykl ještě o nějaké kilo odlehčit a zlepšit jízdní vlastnosti. Jakmile tohle budeme mít za sebou, rád bych koncem března vyjel na týden do Francie na testování, abych se co nejrychleji dostal do formy,“ plánuje Libor.
Od dubna až do října ho pak čeká osm evropských závodů v Anglii, Holandsku, Německu, Itálii, Belgii a v Čechách a minimálně tři závody do českého republikového mistrovství.

kamenicky

V rodině Kamenických se motocyklové geny dědí. Libor Kamenický st. je mozkem a duší týmu MaliJawa, ve kterém závodí oba jeho synové Martin a Libor (na snímku). Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail