Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Most na Pražské ulici se bude znovu opravovat

Neuplynul ani rok a most na Pražské ulici, který byl v roce 2006 kompletně zrekonstruován, se bude muset opravovat znovu. Postaral se o to neopatrný řidič, který 2. prosince minulého roku deset minut po 23. hodině nezvládl při velké rychlosti řízení svého luxusního Mercedesu Benz a narazil v protisměru do kamenné mostní zdi. Náraz nepřežilo ani vozidlo, ani zídka, která se zčásti rozsypala, řidič naštěstí vyvázl jen s lehčím zraněním.
Vzhledem k tomu, že příčina nehody a míra zavinění řidiče jsou stále před-mětem šetření, nemůže policie poskytnout k nehodě bližší informace. Proto ještě ani nebyla vyčíslena škoda.
Opravu poškozeného mostu bude v druhém čtvrtletí tohoto roku, pokud to dovolí klimatické podmínky, zajišťovat děčínský provoz Správy a údržby silnic. Práce pravděpodobně provede společnost SaM silnice a mosty a.s.
Děčín, která již má zkušenosti s nedávnou rekonstrukcí mostu. Předběžný odhad nákladů na opravu je přibližně 220 tisíc korun. Úhrada nákladů bude řešena přes pojišťovnu.

mostr

Na generální opravu čekal most na Pražské ulici v Rumburku několik let. Nesešel se ještě rok s rokem a most potřebuje opravu novou. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail