Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám

Stalo se už tradicí, že Střední zdravotnická škola v Rumburku žije od počátku prosince přípravami na hezké prožití předvánočního období. Je to ta nejkrásnější část roku, a proto je potřeba náležitě připravit a vyzdobit každý kousek školní budovy. Aby v ní všem bylo hezky. Aby se všichni těšili, až se svými blízkými budou společně prožívat kouzelnou vánoční pohodu.
Je radost se dívat na šikovné ruce studentů druhých ročníků, kteří v předmětu estetická výchova každoročně vymýšlejí, jak nejlépe, nejoriginálněji ozdobit nejen školní vánoční stromeček, ale i všechna zákoutí školy, kterými každodenně procházejí. Oni, ale i jejich kamarádi z ostatních ročníků.
Studenti, i jejich učitelé. Je radost sledovat, jaké nápady se rodí, je pěkné pozorovat, jak se školní chodby mění v jednu velkou galerii. Přehlídku nápadů a výtvarného umu. Fantazie a zručnosti.
Výzdobou předvánoční období začíná.
Má pokračování. Titíž studenti připravují pro děti z mateřských škol vlastnoručně vyráběné hračky. A tak se pod nazdobeným rozsvíceným stromkem setkávají plyšoví medvědi s beruškou, žába se stonožkou, panenky se sluníčkem, pejskové s krtečkem. A do toho všeho zaznívají nádherné vánoční koledy. Přichází atmosféra, která školní prostředí připomíná snad jen zvoněním.
Přála bych každému, aby v tomto předvánočním čase mohl do naší školy nakouknout. Podívat se, zastavit se, rozhlédnout se, jestli je to opravdu tak, jak jsem napsala. Je. A ještě mnohem hezčí. A nám všem je v té naší škole najednou nějak lépe. Nějak více se těšíme. Možná se i více na sebe usmíváme.
A jsme všichni pyšní na to, že si tu náladu umíme vytvořit. Že máme studenty, kteří nám pro její vnímání připraví to podstatné – hezké prostředí. Moc vám, naši milí žáci, děkujeme.

Tisk Tisk | E-mail E-mail