Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

KRÁTCE

- Řídil bez řidičáku
Při běžné policejní kontrole ve Vilémově se 14. ledna podařilo policistům „ulovit“ řidiče Škody Favorit, který za žádnou cenu nemohl najít svůj řidičský průkaz. Nakonec lustrací zjistili, že ani žádný takový doklad nemá. Místo řidičského dokladu tak řidič – neřidič obdržel trestní stíhání za řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, doplněné obavami z jednoročního posezení za mřížemi.

- Pachatel byl vypátrán
Trestní stíhání bylo zahájeno proti muži z Jiříkova, který v posledním měsíci loňského roku odcizil z objektu bývalé tělocvičny v Jiříkově patnáct kusů železných trubek. Škoda byla vyčíslena na necelé dva tisíce korun.
Vzhledem k tomu, že byl pachatel již za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán, dopustil se tak trestného činu krádeže a hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě dlouhá léta.

- Vzala si půjčku, kterou  ale nesplácí
Žena ze Šluknova na Děčínsku si v měsíci září loňského roku vypůjčila od společnosti Raif Money Group finanční hotovost ve výši 7.300,- Kč s tím, že půjčku bude měsíčně splácet.
Do současné doby však neuhradila ani jednu splátku a tím se podle zákona dopustila podvodu, za který jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

- Někomu dům hlídá pes,  jinému včely
Ale zimní spánek vyřadil včely z činnosti, a tak dům před zlodějem uchránit nedokázaly. Dosud neznámý pachatel se vloupal v noci z 24. na 25. ledna do dílny se včelínem jednoho rumburského domu. Odnesl si odsud různé nářadí a elektrikářské pomůcky. Způsobil tak škodu přesahující deset tisíc korun. Zda dostal žihadlo, sdělí policistům při svém dopadení. Za trestný čin krádeže vloupáním mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

- Kryty pouličních lamp  byly zcizeny
Rumburští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v době od 10. do 28. ledna odcizil na různých místech Rumburku kryty pouličních lamp.
Škoda je zatím předběžně vyčíslena na částku 58.000,- Kč. Pachatel se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže, za který mu hrozí tříletý trest odnětí svobody.

Tisk Tisk | E-mail E-mail