Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stalo se před deseti lety…

- Již od ledna 1998 se mohli občané v Rumburku přihlásit do pořadníku na přidělení osmnácti bytů v nově vybudovaných střešních nástavbách na panelových domech č. p. 15-17 a 18-20 ve Vrchlického ulici.
- Začátkem roku 1998 Delegace Evropské unie schválila dokumentaci pro stavbu obchvatu silnice I/9 Rumburk – Neugersdorf. Pozvání k obchodní veřejné soutěži na dodavatele stavby bylo uveřejněno 7. ledna, prohlídka staveniště pro uchazeče se konala 21. ledna.
- Rada města Rumburku dala pokyn k přestěhování sochy Ochranitele z poškozené Pfeifferovy hrobky do obřadní síně městského hřbitova.
- Zastupitelstvo města Rumburku vyslovilo uznání vedoucí muzea Rumburk paní Barboře Hildebrandtové za aktivní práci při znovuotevření městského muzea.
- 7. ledna se na Lužickém náměstí v Rumburku střílelo. Své nevyřešené účty tu u hotelu Lužan mezi sebou řešily osoby albánské národnosti. Po příjezdu městských i státních policistů po Albáncích nezbylo kromě několika prázdných nábojnic ani stopy.
- Ve Varnsdorfu byl otevřen ve Šluknovském výběžku první velký obchodní dům Billa, který svou rozlohou 1000 m2 patřil mezi středně velké obchody v ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail