Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

5. Gorbitzký jarní pochod „Okolo Bannewitz“

Neděle 9. 3. 2008
Denní trasy jsou dlouhé od deseti do 38 kilometrů, noční trasy jsou dlouhé 62 a 100 kilometrů. Na noční trasu je nutné vzít s sebou baterku na celou dobu svícení v terénu, pořadatel zajistil pro skupiny turistů nočního průvodce. Start a cíl u tras všech délek je v německém Marienschacht.
Prezentace a start u nočních tras (62 a 100 km) je již 8. 3. od 19.00 hod., denních tras 9. 3. od 8.00 do 10.30 hod. v Bannewitzu, Schachtstraße 12, důlní muzeum u Marienschacht. Vlakem dojedete do Drážďan na hlavní nádraží, dále autobusem (linka 360) na autobusovou zastávku „Bannewitz-Windbergstraße“. Potom 1 km podle vlastního značení ke startu k důlnímu muzeu.
Stravování na trasách pouze z vlastních zásob nebo v cíli. U kontroly zajišťuje pořadatel čaj a občerstvení (chléb se salámem, marmeládou a sýrem).
Každý účastník obdrží na startu popis trasy a po ukončení pochodu diplom a razítka pochodu.
Pro dobrou orientaci doporučujeme turistickou mapu Saska 1:25000 číslo 37 Dippoldiswalde a číslo 40 Dresden.

Bližší informace včetně podrobného popisu tras na internetových stránkách http://www.wandergruppe-gorbitz.de nebo na www.klubturistu.cz – oblastní oddělení KČT – KČT oblast Ústecký kraj – Pozvánky na turistické akce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail