Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dobrá zpráva pro Dolní Poustevnu

Dolní Poustevna - Při posledním zasedání Sdružení pro rozvoj Šluknovska ve Varnsdorfu informoval krajský radní Robert Šatník starosty, že krajské zastupitelstvo schválilo koncepci vlakové osobní dopravy až do roku 2026, která počítá i s objednávkou dopravy na trase Rumburk – Sebnitz.
Pro Dolnopoustevenské to je již druhá radostná zpráva. Tou první je ubezpečení Správy železniční dopravní cesty o zahájení stavebních úprav na železničním přejezdu do Sebnitz v jarních měsících tohoto roku. Pokud vše půjde dobře, mohlo by už v tomto roce dojít k propojení železnice do SRN.
Další velkou a významnou akcí, kterou Dolnopoustevenští připravují, je výstavba čistírny odpadních vod a související kanalizační systémy ve dvou třetinách města. Celá tato gigantická akce by měla trvat dva roky a náklady na ní dosahují úctyhodné částky 155 milionů Kč. S výstavbou těchto vodních staveb by se mělo začít již letos na podzim. Kromě toho se počítá i s revitalizací rybníka v Karlíně, na což město opětovně žádá o dotace.
V plánu prací na tento rok je i oplocení hřbitova na Markétě a uvažuje se i o výměně oken na budově II. stupně ZŠ.
Již od minulého roku se v Dolní Poustevně přetřásá a diskutuje problém výstavby větrného parku, který by měl stát v lokalitě Nová Víska. Zájem o tuto stavbu projevily již dvě společnosti. Jestli o to mají zájem i dolnopoustevenští občané odhalí až veřejná diskuze.

Tisk Tisk | E-mail E-mail