Dobrá zpráva pro Dolní Poustevnu

Tištěné noviny 04/2008 | 21. 2. 2008 | Nezařazené

Dolní Poustevna - Při posledním zasedání Sdružení pro rozvoj Šluknovska ve Varnsdorfu informoval krajský radní Robert Šatník starosty, že krajské zastupitelstvo schválilo koncepci vlakové osobní dopravy až do roku 2026, která počítá i s objednávkou dopravy na trase Rumburk – Sebnitz.
Pro Dolnopoustevenské to je již druhá radostná zpráva. Tou první je ubezpečení Správy železniční dopravní cesty o zahájení stavebních úprav na železničním přejezdu do Sebnitz v jarních měsících tohoto roku. Pokud vše půjde dobře, mohlo by už v tomto roce dojít k propojení železnice do SRN.
Další velkou a významnou akcí, kterou Dolnopoustevenští připravují, je výstavba čistírny odpadních vod a související kanalizační systémy ve dvou třetinách města. Celá tato gigantická akce by měla trvat dva roky a náklady na ní dosahují úctyhodné částky 155 milionů Kč. S výstavbou těchto vodních staveb by se mělo začít již letos na podzim. Kromě toho se počítá i s revitalizací rybníka v Karlíně, na což město opětovně žádá o dotace.
V plánu prací na tento rok je i oplocení hřbitova na Markétě a uvažuje se i o výměně oken na budově II. stupně ZŠ.
Již od minulého roku se v Dolní Poustevně přetřásá a diskutuje problém výstavby větrného parku, který by měl stát v lokalitě Nová Víska. Zájem o tuto stavbu projevily již dvě společnosti. Jestli o to mají zájem i dolnopoustevenští občané odhalí až veřejná diskuze.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/02/21/dobra-zprava-pro-dolni-poustevnu/