Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

KRÁTCE

- Starosta Rumburku Jaroslav Sykáček, místostarosta Darek Šváb a radní Václav Staněk navštívili v prvním únorovém týdnu družební město Rumburku – Kiržač v Rusku.

- I Doubice již má svého stálého starostu. Zastupitelstvo této malé obce schválilo Martina Schulze, dosavadního neuvolněného starostu, do funkce uvolněného starosty. To znamená, že již od 1. února tak může tuto funkci vykonávat celým svým tělem i duší až do jejich roztrhání.

- Město Dolní Poustevna získalo od Krajského úřadu Ústeckého kraje dotaci ve výši 50 tisíc korun na pořádání letošního 10. ročníku mezinárodního loutkového festivalu. Návrh schválilo Krajské zastupitelstvo na svém 24. zasedání ve čtvrtek 6. února.

- Na hřbitově ve Šluknově řádil vandal. V urnovém háji poškodil urnové schránky, ze kterých vysypal tělesné ostatky zemřelých. Schránky rozšlapal a rozkopal je po celém okolí. Dopustil se tak trestného činu výtržnictví a hanobení lidských ostatků, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

- Dva dělostřelecké granáty z druhé světové války nalezl muž z Varnsdorfu pomocí minohledačky v zalesněném prostoru kopce Šébr u obce Jiřetín pod Jedlovou – osada Lesná. Jednalo se o dělostřelecký granát 3,7 PAK tříštivě-trhavý a dělostřelecký granát 20 mm FLAK. Munici si na místě zajistil a převzal policejní pyrotechnik.

Tisk Tisk | E-mail E-mail