Orion Hvězdná soutěž – policie a Nestlé Česko s.r.o. varují před podvodníky

Tištěné noviny 04/2008 | 21. 2. 2008 | Nezařazené

Policie ČR a společnost Nestlé Česko s.r.o., která je organizátorem soutěže Orion Hvězdná soutěž, varují před podvodníky, kteří zneužívají této soutěže ke svým nekalým činnostem.
Již při první vlně této soutěže v roce 2003 zaznamenali policisté řadu podvodů a krádeží páchaných zejména na starších osobách. Zároveň s hvězdným týmem, který lidem s hvězdou Orion vylepenou v oknech přivážel několika-tisícové finanční odměny, vyrazily do ulic i party podvodníků, kteří se v domácnostech s vylepenou čtyřcípou Orion hvězdou v okně představovaly jako zástupci soutěže Orion Hvězdy a lákaly od důvěřivých soutěžících peníze nebo je v nestřežené chvíli oloupily o finanční hotovost a cenné předměty. Tohoto snadného výdělku se gangy podvodníků nevzdaly ani po skončení soutěže. I když první kolo soutěže proběhlo v roce 2003, největší nárůst podvodného chování zaznamenala policie v roce 2006.
Všechny soutěžící, kteří se do soutěže letos zapojují, proto policisté i společnost Nestlé Česko s.r.o. vyzývají, aby si pečlivě prostudovali pravidla Orion Hvězdné soutěže, na jiné podobné nabídky nereagovali a v případě, že se s podvodným týmem Orion setkají, kontaktovali Policii České republiky na lince 158.
Mezi hlavní zásady probíhající Orion Hvězdné soutěže patří, že soutěž probíhá pouze v termínu od 4. 2. 2008 do 28. 3. 2008 v pracovní dny v době mezi 17. až 21. hodinou. Tým Orion je složen z několika členů a vždy je v jeho čele moderátor, kterého lze každoden-ně po dobu soutěže sledovat v televizi.
A tím nejdůležitějším znakem je, že pracovníci týmu Orion v žádném případě nepředávají ani nepožadují po soutěžících peníze v hotovosti.
Buďte proto obezřetní, chraňte svůj majetek a finance a informujte zejména starší rodinné příslušníky o tomto nebezpečí, kterému mohou být vystaveni.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/02/21/orion-hvezdna-soutez-policie-a-nestle-cesko-s-r-o-varuji-pred-podvodniky/