Veronika Šedivá zaujala půvabem a elegancí

Tištěné noviny 04/2008 | 21. 2. 2008 | Nezařazené

Od sobotního večera již zná Rumburk jména tří nejkrásnějších dívek, které budou reprezentovat město v oblastním kole soutěže Dívka roku 2008 ve Slaném. Základní kolo „Dívky“, pro soutěžící od 13 do 15 let, proběhlo 16. února v rumburském domě kultury zároveň se soutěží Miss poupě 2008, která byla určena těm, které ještě do této věkové kategorie nedorostly.
Organizátorkám soutěžního odpoledne je nutné vyseknout poklonu. Soutěž byla zajímavá, dobře připravená a měla spád. Moderátorského úkolu se suverénně a s vtipem zhostil Roman Winter, kterého nevykolejily ani drobné nedostatky, které se žádné takové soutěži nevyhnou. Pro mnohé bylo překvapením vystoupení mladého Petra Pivoňky, talentovaného tanečníka a choreografa, který perfektně připravil dívky na soutěž v aerobiku a také zatančil s taneční skupinou Moniky Mocové T-face.

Miss poupě 2008 aneb Květina 100x jinak
Boj o korunku mezi holčičkami, které ještě neodrostly dětským střevíčkům, nelze sledovat bez dojetí. Díky této soutěži si mohou hrát na tanečnice a zpěvačky, princezny a herečky. Jsou úžasné a dělají divákům nejvíc radosti.
Letošní soutěž se nesla v duchu hesla Květina 100x jinak, a tak se děvčátka chlubila rozkvetlými klobouky a šatičkami, předváděla „elegantní“ chůzi plnou pukrlat a nemotorných úklon.
A ve své dětské neohrabanosti byla neodolatelná. Porotu nejvíce zaujala Eliška Papežová, jejíž silnou stránkou byl vyzrálý a vybroušený slovní projev a nesporné herecké nadání. Anetka Pejčochová nadchla zpěvem. I když její vystoupení poznamenal výpadek techniky, nenechala se rozhodit a písničku „Pátá“ z muzikálu Rebelové vystřihla klidně pro diváky podruhé. Na třetím místě se umístila loňská vítězka Terezka Kaiprová, roztomilá princeznička, která ví, jak se má princezna nosit a jak noblesně držet vlečku. Ve druhé kategorii do dvanácti let zvítězila Michaela Macková, na druhém místě se umístila Oldřiška Jeřábková a třetí skončila Natálie Žďárská.

Dívka nemůže být jen krásná
Tak jako každý rok, i letos se největší zájem diváků soustředil na soutěž Dívka roku. Početné zástupy příznivců soutěžících dívek propukaly v řev, kdykoliv se jejich favoritka objevila na pódiu a svým povzbuzováním jí hnaly k většímu úsilí v boji o prvenství. A porota to měla skutečně těžké, protože nehodnotila jen to, jak je která dívka krásná, jak jí sluší plesové šaty a co umí, ale i schopnost hovořit s moderátorem a celkový dojem. Některé z dívek prohrávaly ve chvíli, kdy otevřely pusu. Nic jim nebyly platné krásné tvářičky, když z jejich úst padaly vulgarismy nebo stupidní odpovědi typu „jóó“ nebo „ne-e“.
Není proto divu, že na prvních místech se umístily dívky, které šly do soutěže připravené obstát a zvítězit, což nemohlo porotcům uniknout.
Právě proto u nich nejvíce zabodovala Veronika Šedivá, která získala korunku Dívky roku 2008. Zaujala svým kultivovaným projevem, šarmem a elegancí. Favoritkou diváků, což bylo podle řevu obecenstva znát, kdykoli se zjevila na jevišti, ale i oceněním Miss sympatie, se stala Hana Mertinová. Dynamická, energická a věčně usměvavá dívka postavila na nohy celý sál svým aerobikem. Místo I. vicemiss bylo pro mnohé zklamáním a Hance se v jednu chvíli objevila v koutku oka slzička, nicméně i ona dostala příležitost zabodovat před porotou ve Slaném a probojovat se až do celostátního kola, které se bude konat 31. května v Jičíně. Tam jí bude následovat i II. vicemiss Klára Stárková, půvabná a poetická dívka, která svým krásným hlasem přesvědčila porotu, že i ona bude důstojnou reprezentantkou Rumburku v dalších kolech o titul Dívka roku 2008.

divka

Nejkrásnější dívky Rumburku – Veronika Šedivá (uprostřed), Hana Mertinová (vlevo) a Klára Stárková. Foto: gdo

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/02/21/veronika-sediva-zaujala-puvabem-a-eleganci/